Sprawa przewodniczącego rady powiatu w prokuraturze

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Sprawa przewodniczącego rady powiatu w prokuraturze

Na ostatniej, sierpniowej sesji rady powiatu przeworskiego, gdzie radni dyskutowali nad prowadzeniem samochodu po pijanemu  przez przewodniczącego rady powiatu Tadeusza K. powiedział on, że nie toczy się żadne postępowanie przeciwko niemu. Sprawę zweryfikowaliśmy w przeworskiej prokuraturze.  


– W chwili obecnej nie toczy się żadne postępowanie w stosunku do mojej osoby i tym bardziej nie ma skazującego wyroku. Chcę dodać, że niektórzy radni , czy radni z drugiej strony tez byli obiektem zainteresowania CBA, meldowali się, lub meldują na policji. Nigdy nie pytałam jaki jest powód i jakie są przyczyny takiego działania. Nie mam na ten temat nic więcej do powiedzenia.  Przyjdzie taki czas, być może,  że w tym temacie będzie się wypowiadał mój adwokat – powiedział przewodniczący Rady Powiatu.  


Tadeusz K. nie usłyszał jeszcze zarzutów, gdyż gromadzony jest materiał dowodowy. Przewodniczący po badaniu alkomatem, które wykazało ponad promil w wydychanym powietrzu, miał jeszcze pobieraną krew. Justyna Urban z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku potwierdziła, że Tadeuszowi K. w dniu zatrzymania policjanci Wydziału ruchu Drogowego z rzeszowskiej jednostki odebrali prawo jazdy. 


Fakt, iż toczy się postępowanie w sprawie przewodniczącego potwierdziła szefowa przeworskiej prokuratury Anna Bąk – Wójtowicz – Postępowanie jest wydłużone, bo z prowadzenia sprawy wyłączyła się przeworska policja. W Prokuraturze Rejonowej w Przeworsku jest prowadzone postępowanie w sprawie Tadeusza K., który miał prowadzić samochód pod wpływem alkoholu – przyznała Prokurator Rejonowa. 


Cała dyskusja radnych na sesji tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2019/08/radni-powiatowi-chcieli-odwolac-funkcji-przewodniczacego-tadeusza-k/


BO
Fot. Wideo Starostwa Powiatowego w Przeworsku: Przewodniczący Rady Tadeusz K. 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow