Radny najpierw został złapany na kradzieży, potem prowadził samochód po pijanemu 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Radny najpierw został złapany na kradzieży, potem prowadził samochód po pijanemu 

Radny Rady Gminy Przeworsk wybrany z sołectwa Gwizdaj i części sołectwa Nowosielce został skazany prawomocnym wyrokiem za jazdę samochodem po pijanemu! Gdy Jerzego H. zatrzymała policja miał ponad promil alkoholu we krwi. Dodatkowo ten sam radny został złapany na kradzieży!


– W dniu 22.10.2018r. po godz.15.00 dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia sprawcy kradzieży w sklepie Biedronka mieszczącego się na ul. Ignacego Krasickiego. Po przybyciu na miejsce patrolu policji ustalono, że sprawcą kradzieży był 55-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę około 90 zł. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym – informowała Justyna Urban z przeworskiej policji. Z naszych ustaleń wynika, że Jerzy H. z zapakowanym wózkiem zwyczajnie przejechał obok zamkniętej kasy, wcześniej odpinając pas zabezpieczający i odszedł. Policja zatrzymała radnego, gdy ten pakował skradzione fanty do samochodu. Miał za to dostać 500 zł mandatu. Sprawa nie trafiła do sądu, gdyż kradzież poniżej 500 zł to wykroczenie. 


– Kolejną interwencję dotycząca w/w mężczyzny policjanci podjęli w dniu 25.02.2019r. Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego VW Caddy 55 -letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. Funkcjonariusze poddali go badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy – dodała Rzecznik Prasowy z KPP Przeworsk.

 
W Sądzie Rejonowym w Przeworsku zapadł już prawomocny wyrok w sprawie radnego, który prowadził samochód kompletnie pijany – Wyrok zapadł 5 czerwca 2019 roku. Sąd uznał Jerzego H. za winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył karę grzywny 1200 zł, orzekł zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych przez okres 3 lat. Dodatkowo oskarżony ma zapłacić 5 tys. zł. grzywny na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym w Wypadkach Komunikacyjnych, oraz został obarczony kosztami sądowymi – poinformowała sędzia Małgorzata Reizer z Sądu Okręgowego w Przemyślu. 


BO


Fot. Facebook UG Przeworsk. Radny Jerzy H. mimo kradzieży i jazdy po pijanemu nadal piastuje swoje stanowisko w radzie. 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow