Radni nie odwołali Tadeusza K.

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Radni nie odwołali Tadeusza K.

Na październikowej sesji Rady Powiatu Przeworskiego jedną z uchwał było  głosowanie nad odwołaniem Przewodniczącego Rady Tadeusza K., który w lipcu tego roku jechał samochodem mając ponad promil alkoholu we krwi. Mimo iż przewodniczący usłyszał już wyrok skazujący w tej sprawie, ani przewodniczący, ani radni nie widzą nic złego w tym zachowaniu i Tadeusz K. nadal pozostaje przewodniczącym Rady.


 W przeworskim Sądzie Rejonowym wyrok nakazowy ws. Tadeusza K. zapadł 23 października 2019. O całym przebiegu pisaliśmy tutaj: 
http://mojprzeworsk.pl/2019/10/przewodniczacy-rady-powiatu-tadeusz-k-skazany/


– Sąd uznał Tadeusza K. za winnego zarzucanych mu czynów i skazał go na karę grzywny w wysokości 6 tys. zł. Orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wg. kategorii B, na  okres 3 lat. Oskarżonemu zaliczono czas od zatrzymania prawa jazdy w lipcu 2019. Ponadto oskarżony ma zapłacić 5 tys. zł na Fundusz osobom pokrzywdzonym, oraz sąd zasądził wobec niego koszty sądowe. Oskarżony ma 7 dni na odwołanie się od wyroku – poinformowała Małgorzata Reizer z Sądu Okręgowego w Przemyślu.


Sąd uznał Tadeusza K. za winnego zarzucanych mu czynów i potępił jego zachowanie wymierzając mu karę , jednak radnym powiatowym nie przeszkadza, że ich przewodniczącym jest osoba, która jeździła po pijanemu i została skazana przez sąd. W tajnym głosowaniu 7 radnych było za odwołaniem radnego, 1 się wstrzymał, a 11 było przeciw odwołaniu. 


Tym samym przewodniczącym Rady Powiatu nadal zostaje osoba skazana za jazdę po pijanemu. Tadeusz K. w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu we krwi. Został zatrzymany w okolicach hali sportowej i szkoły w Zarzeczu. 


Tadeusz K. od początku nie poczuwał się do winy. Na przedostatniej sesji powiedział- – Widzę, że zmieniły się standardy. Wcześniej tego problemu nie widziano(…). Nawe w średniowieczu nikogo nie ukrzyżowano, dopóki go nie skazano. Nie ma sytuacji, gdzie można kogoś ukarać, gdy nie ma wyroku(…). To jest czysta zemsta polityczna. Tak to nazwę, inaczej tego nazwać nie mogę-skwitował przewodniczący.


Mimo iż wyrok zapadł, choć jeszcze nie prawomocny Tadeusz K. zostaje na swoim stanowisku. 


BO
 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow