Potrącenie Pieszego w Nowosielcach

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Potrącenie Pieszego w Nowosielcach

Przeworscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło w miejscowości Nowosielce. 34-latka, kierująca dodgem potrąciła przechodzącego przez jezdnię pieszego. W wyniku zderzenia 63-latek został przetransportowany do szpitala. Kierująca samochodem była trzeźwa

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz.21, na drodze powiatowej w miejscowości Nowosielce. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierując samochodem marki Dodge, 34 – letnia mieszkanka powiatu przeworskiego, skręcając w prawo potrąciła przechodzącego przez jezdnię 63-letniego mężczyznę.

Pieszy z obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Przeworsku. Kierująca była trzeźwa.

Na miejsce wypadku skierowana została grupa dochodzeniowo – śledcza oraz technik kryminalistyki. Wykonane zostały oględziny, szkic miejsca zdarzenia oraz dokumentacja fotograficzna. Policjanci ustalili także świadków zdarzenia. Prowadzone postępowanie wyjaśni okoliczności wypadku.

Przypominamy również, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jesienią, kiedy szybko zapada zmrok, jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie. Pamiętajmy też, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem – nawet na pasach drogowych, może zakończyć się tragicznie.

KPP Przeworsk

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow