Mieszkanka powiatu przeworskiego nawołuje do nienawiści w Internecie?

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Mieszkanka powiatu przeworskiego nawołuje do nienawiści w Internecie?

Życzenie komuś śmierci, choroby, czy sugerowanie, że popełnia czyn zabroniony jest wysoce niestosowne. Niedawno na portalu Twoje miasto Przeworsk, pisaliśmy o mężczyźnie, który pod artykułem o zamachu na jeszcze żyjącego Prezydenta Gdańska napisał "za płytko dźgnięty". Za ten wpis Sąd Rejonowy w Przeworsku ukarał mężczyznę 2 tys. zł grzywny. Teraz kobieta z naszego powiatu pisze o innej znanej osobie "żeby go szlak trafił"…


W poniedziałek wszystkie media obiegła informacja o tym, że były Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ma koronawirusa. Pod jednym z takich artykułów w ogólnopolskich mediach zostały zamieszczone wpisy życzące śmierci Szumowskiemu.  Z facebookowego konta, które ciągle jest aktywne, a jego właściciel nadal pisze komentarze zostały wykonane takie wpisy "I dalej mu kasa wpadła za te brednie o chorobie. Życzę mu naprawdę z całego serducha, żeby go szlak trafił". Oprócz tego pojawiły się wpisy, sugerujące iż dobrze, że mężczyzna zachorował. W końcu pojawiła sie sugestia, że były minister "spali zioło i będzie po koronce".

 
Mowa nienawiści w Internecie jest plugawa. Przechodząc obojętnie obok tego zgadzamy się na to. Dzisiaj śmierci i choroby życzy się ministrowi jutro ofiarą bezsensownej nienawiści będą nasze dzieci w szkole, które dostają sygnał,  że w Internecie każdemu można wszytko bezkarnie powiedzieć.


TMP


Fot. Print screen z portalu Facebook. Wpis dokonany na koncie Wiadomości WP

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow