Konkurs literacki ,,Życie i twórczość Olgi Tokarczuk”

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Konkurs literacki ,,Życie i twórczość Olgi Tokarczuk”

5 marca br. w Zespole Szkół w Sieniawie odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki „Życie i twórczość Olgi Tokarczuk” skierowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych.

Uczniowie, licznie reprezentujący okoliczne szkoły podstawowe, otrzymali do rozwiązania test sprawdzający znajomość najważniejszych faktów z życia pisarki, a także wiedzę na temat jej twórczości i zdobytych przez nią nagród.

Poziom przygotowania uczestników był tak wysoki, że komisja konkursowa musiała przeprowadzić dogrywkę, by wyłonić laureatów drugiego i trzeciego miejsca. Ostatecznie, trzy pierwsze miejsca zdobyły przygotowywane przez Małgorzatę Pokrywkę, uczennice ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Sieniawskim, które otrzymały atrakcyjne nagrody: I miejsce – Olivia Brzyski (tablet), II miejsce – Marta Pokrywka (smartwach), III miejsce – Agnieszka Mazurek (powerbank).
Laureatki zdobyły również dyplomy, pendrivy, foldery promocyjne, a także książki Olgi Tokarczuk.

Ponadto pendrivy, dyplomy i inne drobne upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, których wyniki – trzeba to zaznaczyć – były niewiele niższe od zwycięskich not.

Koordynatorem konkursu była Joanna Mazurek nauczycielka języka polskiego, która  pracowała również w komisji oceniającej prace uczniów wraz z Martą Kozłowicz, przedstawicielką Centrum Kultury Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie.

https://www.powiatprzeworsk.pl/

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow