Cyber Perły – inwestycja w młode talenty

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Cyber Perły – inwestycja w młode talenty

14 października w  Szkole Podstawowej w Świętoniowej w ramach Dnia Edukacji Narodowej zorganizowany został Piknik Naukowy. Inicjatorami wydarzenia była dyrekcja Szkoły oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej.  Organizacja pikniku to efekt realizacji projektu „Cyber Perły – inwestycja w młode talenty”, dofinansowanego z Budżetu Województwa Podkarpackiego, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie a realizowanego przez Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej w partnerstwie z Parafią Rzymskokatolicką w Rozborzu.

145 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świętoniowej oraz z Pruchnika uczy sie programowania i robotyki. W pikniku gościnnie uczestniczyły także dzieci wraz z opiekunem ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Jarosławia, które prezentowały zaprojektowane roboty.

Ponadto zorganizowana została także lekcja kodowania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania #CodeWeek 2019. Europe Code Week to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nasz piknik to nie tylko roboty oraz programowanie. Dodatkowo nauczyciele przygotowali pokazy doświadczeń: ciecz nienewtonowska – ruchome piaski, dyfuzja – reakcja charakterystyczna skrobi, uczniowie mogli także samodzielnie wykonać różnokolorowe slime, masę balonową, piankolinę oraz ciastolinę. Przygotowano także gry logiczne i zagadki matematyczne i fizyczne. Była także możliwość obserwacji przez teleskop.

Uczestnicy pikniku mogli również zgłębiać tajniki planet i galaktyk w Mobilnym Planetrium – HECA PLANET, gdzie przy pomocy specjalnej projekcji wyświetlane były bardzo efektowne filmy w formacie obrazu 3D.

Niebywałą atrakcją pikniku był ROBOT SHOW, którym były zachwycone nie tylko najmłodsze dzieci ale również zaproszeni goście, nauczyciele i rodzice. Dziękujemy wszystkim za udział w pikniku, a szczególnie nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Świętoniowej za pracę włożoną w jego przygotowanie. 

 

Wiesław Bukowski
Anna Dyrda
Agata Chudy

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow