Jak inwestować w akcje Microsoft?

Slide
Slide
Slide
Slide
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow

Jak inwestować w akcje Microsoft?

Profil akcji Microsoft Corporation

Microsoft Corporation to jedna z najbardziej znanych na świecie firm technologicznych. Działa w obszarze opracowywania, licencjonowania i obsługi  niezwykle szerokiej gamy produktów i usług w takich segmentach jak Business Solutions, Personal Computers oraz Cloud Services. Czy akcje Microsoft mogą być dobrym źródłem zarobku na giełdzie? Z pewnością tak. Zanim jednak przystąpisz do zakupu, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i sprawdź na co warto zwrócić uwagę. 

Microsoft Corp. to aktualnie największa firma programistyczna na świecie. Jej siedziba znajduje się w Stanach Zjednoczonych w mieście Redmond. Twórcami przedsiębiorstwa, które powstało w 1975 r. są Bill Gates i Paul Allen. Jeśli jesteś zainteresowany sprawdź u brokera, która giełda akcje Microsoft sprzedaje i jakie są ich ceny. 

Firma produkuje niezwykle szeroki zakres oprogramowania, w tym systemy operacyjne, różnorodne aplikacje serwerowe, rozwiązania maksymalizujące wydajność, oprogramowanie serwerowe i desktopowe, gry komputerowe, a także narzędzia programistyczne. Oprócz tego oferuje także specjalistyczne szkolenia oraz wydaje certyfikaty dla dla twórców systemów oraz aplikacji.

To jednak nie wszystko. Jednym z profili działalności Microsoft Corp. jest sprzedaż i produkcja komputerów osobistych, tabletów, konsoli do gier, a także telefony i związanych z nimi akcesoriów. 

Ze względu na to, że Microsoft Corp. ma do zaoferowania liczne nowoczesne rozwiązania biznesowe i komercyjne, od lat pozostaje w sferze zainteresowań inwestorów z całego świata.

Inwestowanie w akcje Microsoft Corp. 

Spółka Microsoft Corporation jest notowana na giełdzie NASDAQ, a co więcej uwzględniono ją trzech popularnych indeksach takich jak NASDAQ, Dow oraz Dow Composite. Ceny akcji tej korporacji osiągnęły rekordowy poziom aż 180 USD za akcję już w 1999 r.

Przewidując dalszy wzrost oraz stosunkowo wysokie dywidendy, analitycy giełdowi bardzo chętnie polecają akcje spółki Microsoft Corp. jako inwestycję długoterminową.

Microsoft to aktualnie druga na świecie firma działająca w zakresie rozwoju przetwarzania w chmurze. Pierwsza to inny gigant czyli spółka Jeffa Bezosa – Amazon.  Z uwagi na to, że przyszłość technologii jest nieodłącznie powiązana z różnego rodzaju rozwiązaniami w chmurze, niezwykle ciekawe jest czy Microsoft Corp. zdoła w najbliższych latach zostać liderem na rynku i jeszcze bardziej umocnić w nim swój udział.

Z racji tego, że spółka Microsoft Corp. jest wyjątkowo stabilna, stanowi świetny wybór dla początkujących traderów. Nie zmienia to oczywiście faktu, że każda osoba zainteresowana  akcjami Microsoft, powinna dokonać wcześniej wnikliwej i bardzo starannej analizy bieżących warunków rynkowych spółki. 

Artykuł Partnera