Jedna z najlepszych Policjantek w kraju pracuje w Przeworsku 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Jedna z najlepszych Policjantek w kraju pracuje w Przeworsku 

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Wśród laureatów X edycji konkursu znalazła się mł. asp. Renata Jaremko, asystent jednoosobowego stanowiska do spraw prasowo – informacyjnych z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

PART_1501179483687

Fot. Od lewej st. asp. Adrian Klich, komendant Marek Mendoń, mł. asp. Renata Jaremko, oraz z-ca komendanta podinsp. Robert Piątek 


Istota przedsięwzięcia polega na wyróżnieniu funkcjonariuszy Policji, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie, a ponadto zaangażowani są w budowanie lokalnego systemu pomocowego w omawianym obszarze. W ostatnim czasie ASP. Renata Jaremko z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka odebrała wyróżnienie, oraz gratulacje za swoją godną naśladowania postawę. 


Kim jest wyróżniona Policjantka?
Renata Jaremko służbę w Policji rozpoczęła dziewięć lat temu. – Po kursie podstawowym skierowana zostałam do pracy na Komisariacie Policji w Sieniawie. Co najciekawsze byłam tam pierwszą policjantką, bo nigdy wcześniej na tym komisariacie nie pracowała kobieta w mundurze – wspomina policjantka. Wyróżniona mundurowa od 2010 roku pracowała również w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji  w Przeworsku. Renata Jaremko była również dzielnicową, co bardzo dobrze wspomina. – Od października 2016 zajmuję stanowisko rzecznika prasowego. Służba w Policji jest wymagającą i trudną pracą, ale zarazem wyjątkową. W każdym wydziale, na każdym stanowisku pracuje się inaczej. Będąc policjantem ruchu drogowego zwraca się bardziej uwagę na bezpieczeństwo na drodze, zaś praca dzielnicowego to już zupełnie inny charakter służby – kwituje Policjantka. – Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, który ma pomagać, ostrzegać i informować. To policjant, który ma być z ludźmi i dla ludzi w swoim rejonie służbowym- dodała R. Jaremko.


Wyzwania w policji 
Co w pracy policjanta jest najciekawsze? – Dla mnie to kontakt z mieszkańcami powiatu przeworskiego, szczególnie z tymi najmłodszymi. Spotkania z dziećmi i młodzieżą dają dużo satysfakcji. A co Policjantka w mundurze mówi swoim dzieciom, kiedy wraca do domu po służbie? – Oczywiście rozmawiam o pracy w policji z dziećmi. Interesuje ich co robi mama, czym się zajmuje itp. Kiedy pracowałam w ruchu drogowym dużo z moim synem rozmawiałam o bezpieczeństwie na drodze, o znakach drogowych i właściwym zachowaniu podczas poruszania się po drodze pieszo czy też rowerem. Były to luźne rozmowy, których efekty zobaczyłam dopiero później. Podczas zajęć w szkole, kiedy omawiane były przepisy ruchu drogowego okazało się, że mój syn wykazuje się sporą już wiedzą na ten temat – podkreśliła z dumą asp. Jaremko. 


Sukces ma wielu ojców

 – Wielu osobom zawdzięczam swój sukces i tu nie mogę ograniczyć się do jednego czy dwóch nazwisk. Takie wyróżnienie, taki sukces to praca wielu osób, to połączenie wspólnych sił, bo tak naprawdę samemu można niewiele. Moje szczególne podziękowania należą się wyjątkowej osobie pani Agnieszce Puchalskiej Certyfikowanej Specjalistki w zakresie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie, która nie tylko pomaga i wspiera osoby dotknięte przemocą, ale również zachęca do działania tych, którzy mogą pomóc. To właśnie pani Agnieszka jest mentorem, który zaraża zapałem do pracy i pomagania innym. To wyróżnienie, które mnie spotkało to wspólna praca, zaangażowanie i wsparcie wielu osób – moich przełożonych, pracowników MOPSu, kuratorów zawodowych, osób pracujących w Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej, sędziów, a także wspaniałych mieszkańców mojego rejonu służbowego. Zasługa mojej rodziny, która jest zawsze dla mnie wsparciem. Chciałam tu również zaznaczyć, że z przeworskiej komendy w zakresie pomocy rodzinom dotkniętym przemocą szlak przetarł policjant – również dzielnicowy już w stanie spoczynku asp. szt. Dariusz Florek. W roku 2009 to właśnie Dariusz Florek był laureatem konkursu „Policjant, który mi pomógł” i to właśnie on już wtedy pokazał czym tak naprawdę powinna być praca dzielnicowego. Dzielnicowy to policjant, który ma przede wszystkim pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują- podsumowała Renata Jaremko.


Za sukcesem idzie ciężka praca
Oprócz nagrodzonej policjantki ASP. Renaty Jaremko wśród wyróżnionych Policjantów jest także st. asp. Adrian Klich z komendy w Kańczudze. Dwa tak ogromne wyróżnienia w tak małej komendzie jak ta w Przeworsku to ogromny sukces i powód do domy. Jak to wyróżnienie odbiera sam komendant KPP w Przeworsku insp. Marek Mendoń – Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku jest dość małą jednostką w województwie podkarpackim, dlatego też wyróżnienie które spotkało aż dwóch policjantów jest ogromnym wyróżnieniem również jednostki. Jako komendant jednostki, a zarazem przełożony tych policjantów czuje ogromną satysfakcję, że praca i starania moich policjantów są zauważalne i doceniane przez społeczeństwo. Te wyróżnienia, które otrzymali mł. asp. Renata Jaremko oraz st. asp. Adrian Klich to odzwierciedlenie ich służby z ludźmi i dla ludzi, gdyż do konkursu zostali zgłoszeni przez społeczeństwo –skwitował komendant. – Ich pracę i zaangażowanie widać przy wykonywaniu obowiązków służbowych. Nasza praca, to służba nie tylko w godzinach pracy, ale także i po godzinach. Od mieszkańców powiatu przeworskiego niejednokrotnie słyszałem pozytywne opinie o p. Renacie Jaremko i p. Adrianie Klichu, którzy angażują się w swoją pracę i pomagają ludziom.   To bardzo miłe, gdy praca i zaangażowanie policjantów jest widoczna i są tego efekty, czego dowodem są ich zgłoszenia do konkursów- dodał M. Mendoń.


By społeczeństwo oceniło pracę policji 
Komendanta Marka Mendonia pytamy co czuje się w takich chwilach, kiedy podopieczni zdobywają tak wielkie wyróżnienie w skali kraju. Komendant z dumą zaznacza, że najpierw zwyczajnie radość i satysfakcję. – Czuję się dumny jako komendant, gdyż to wyróżnienie p. Renaty Jaremko to wyróżnienie także jednostki w Przeworsku, oraz województwa podkarpackiego. R. Jaremko jako jedyna z województwa podkarpackiego została laureatką konkursu „Policjant, który mi pomógł” , a zarazem jedną z pięciu z całej Polski – kwitował komendant. – Chciałbym, aby policjanci brali przykład z wyróżnionych i żeby coraz więcej było takich funkcjonariuszy. Na pewno miłe byłoby, gdyby policjanci z mojej jednostki po raz kolejny zostali zauważeni i docenieni przez społeczeństwo. Takie wyróżnienie policjantów przez mieszkańców świadczy o ich bardzo dobrej pracy, ale również rzutuje na pracę całej jednostki, w tym również przełożonych – podsumował Marek Medoń. 


BO

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow