Futsal Team Przeworsk w krajowej czołówce

Slide
Slide
Slide
Slide
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow

Futsal Team Przeworsk w krajowej czołówce

W poniedziałek 18 lutego Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel gościł w urzędzie drużynę Futsal Team Przeworsk, która godnie reprezentowała miasto na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 16. w futsalu. Podczas rozgrywek w dniach 8-10 lutego w Chorzowie podopieczni trenera Radosława Salwacha zajęli 4 miejsce, notując najlepszy wynik w historii klubu.

Droga do fustalowej czołówki w kraju nie była łatwa. Najpierw drużyna wygrała grupę eliminacyjną, a w ćwierćfinale po zaciętej walce pokonała w rzutach karnych SPN Szamotuły. W półfinale i meczu o 3. miejsce młodzi przeworszczanie ulegli świetnym zespołom – Rekordowi Bielsko Biała oraz Odrze Opole, zajmując trudne dla sportowca, jednak bardzo wysokie miejsce tuż za podium.

W spotkaniu uczestniczyło 5 zawodników Futsal Team Przeworsk oraz trener Radosław Salwach i prezes Mirosław Motyka. Duma z sukcesu przeworskich piłkarzy jest tym większa, że znaczna część drużyny przygodę z piłką rozpoczynała w Szkółce Piłkarskiej „Orzełek” szlifując swoje talenty. Burmistrz Leszek Kisiel pogratulował znakomitego wyniku całej drużynie i na ręce prezesa przekazał profesjonalną piłkę treningową do futsalu.

Skład: Damian Motyka – Kacper Krzanowski, Kacper Najsarek, Bartłomiej Fluda, Jakub Drozd, Jakub Lechowicz, Szymon Bogacz, Hubert Obłoza, Krystian Kowal, Patryk Urban, Jakub Szewczyk. Trener Radosław Salwach.