Piotr Trybalski nominowany w Plebiscycie Książka Roku 2017!

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Piotr Trybalski nominowany w Plebiscycie Książka Roku 2017!

Pochodzący z Przeworska Piotr Trybalski nominowany w Plebiscycie Książka Roku 2017!

 

Książka pt. „Ja, pustelnik. Autobiografia”, napisana przez Piotra Pustelnika oraz pochodzącego z Przeworska Piotra Trybalskiego, ma szansę otrzymać tytuł Książki Roku 2017 w kategorii autobiografia, biografia, wspomnienia. O wyborze zadecydują internauci w największym głosowaniu czytelników w Polsce – w serwisie lubimyczytać.pl.

Piotr Trybalski i Piotr Pustelnik o nagrodę w Plebiscycie Książka Roku 2017 powalczą zarówno z polskimi, jak i z zagranicznymi autorami, których książki wydane zostały w minionym roku w Polsce. Wśród nominowanych w ich kategorii są m.in. Mirosław Wlekły za książkę „Tu byłem. Tony Halik”, Maciej Drzewicki i Grzegorz Kubicki za biografię Anny Przybylskiej pt. „Ania”, czy Charlotte Link za „Sześć lat. Pożegnanie z siostrą”.

Plebiscyt Książka Roku 2017 odbywa się już po raz trzeci. Łącznie w 12 kategoriach nominowanych zostało 240 pozycji książkowych. W trwającym od 1 lutego głosowaniu może wziąć udział każdy miłośnik książek – wystarczy posiadać konto w serwisie. Plebiscyt potrwa przez cały miesiąc w portalu lubimyczytać.pl – największej społeczności czytelników w kraju. W ubiegłym roku na najlepsze książki oddano aż 110 tysięcy głosów – organizatorzy są przekonani, że tegoroczne wyniki będą jeszcze bardziej imponujące. Głosować można pod adresem lubimyczytac.pl/plebiscyt.

W plebiscycie Książka Roku jurorem jest każdy czytelnik w Polsce. To największe głosowanie i najbardziej demokratyczna nagroda literacka w kraju. O jej przyznaniu decydują głosy kilkudziesięciu tysięcy czytelników. Pod tym względem nasz plebiscyt jest absolutnie wyjątkowy – mówi Izabela Sadowska, prezes portalu lubimyczytać.pl.

Już sama nominacja w plebiscycie jest dużym wyróżnieniem, bo otrzymały ją książki najczęściej czytane i opiniowane przez członków społeczności lubimyczytać.pl. O głosy czytelników walczy łącznie 78 autorów z Polski – to nieco mniej niż jedna trzecia wszystkich nominowanych. Polacy zdecydowanie jednak dominują w kategoriach autobiografia, biografia, wspomnienia (18 nominacji) oraz literatura faktu, publicystyka (14 nominacji). Pisarze zagraniczni zdominowali natomiast takie kategorie, jak literatura młodzieżowa, literatura obyczajowa, romans i fantastyka młodzieżowa – w każdej z nich nominację otrzymał tylko jeden Polak. Na liście tegorocznych nominacji nie brakuje nazwisk także ze światowej czołówki i ulubieńców czytelników – są tu m.in. Jaume Cabré, Neil Gaiman, Stephen King, Jo Nesbø, Orhan Pamuk, Zadie Smith, Andy Weir i Carlos Ruiz Zafón.

Co roku wyniki naszego plebiscytu pokazują, jakie książki są najpopularniejsze wśród polskich czytelników – mówi Sadowska. – To odróżnia naszą nagrodę od innych nagród literackich. Właśnie dlatego jest ona ważna dla całego środowiska literackiego, a wydawcom i autorom sprawia szczególną radość. Zachęcam wszystkich do oddania głosu – warto polecać innym wartościową literaturę.

Które książki zwyciężą? Przekonamy się w pierwszym tygodniu marca, kiedy zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu.

 

lubimyczytac.pl

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow