Nielogiczne działania policji

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nielogiczne działania policji

Policja ma łapać przestępców. Przynajmniej wszyscy byśmy tego chcieli. Jednak często próżno szukać logiki w działaniach tej formacji. Może i policjanci chcieliby łapać bandytów, ale trzeba dać im możliwości. Jak policjanci na górze będą rzucać kłody policjantom na dole to nic dobrego z tego nie wyniknie. A jeśli coś już  wyniknie to np. absurd, który mamy teraz: nieoznakowane policyjne samochody, którymi jeździ drogówka w mundurach na przemian z funkcjonariuszami pionu kryminalnego, oraz samochody rzucające się w oczy.


Jeden z policyjnych absurdów możemy obserwować w Przeworsku. Dotyczy on nieoznakowanych policyjnych samochodów. Jest ich kilka, a każde jest na rejestracji innej niż RPZ. Przeworsk to tak małe miasto, że owe "obce" rejestracje są widoczne, przez co nieoznakowane auta rzucają się natychmiast w oczy. Każdy średnio rozgarnięty przestępca zna rejestrację, na których porusza się Policja w Przeworsku. Dlaczego zatem te samochody nie mają tablic z powiatu przeworskiego, co by utrudniło ich rozpoznanie? Wydawać by się mogło, że w tych nieoznakowanych policyjnych samochodach o to przecież chodzi. Nieoznakowane samochody mają zginąć w tłumie, a policjanci pionu kryminalnego, którzy zwyczajowo nie noszą mundurów mają strzec bezpieczeństwa będąc niezauważalni. Przeworsk to niewielka aglomeracja, czy chociaż większe miasto jak Rzeszów, gdzie nietypowe rejestracje się "zgubią" wśród aut. Tutaj są widoczne i rozpoznawalne, co sprawia, że nieoznakowane policyjne auta są całkowicie "spalone". Czy tak ciężko przerejestrować kilka samochodów na tablice z powiatu? Niestety ciężko, co powoduje, że każdy malutki nawet gangusik wyrwany w noc ze snu wyrecytuje tablice i marki wszystkich przeworskich nieoznakowanych policyjnych aut. Rzec by się mogło- brawo, bo co może być jeszcze bardzie absurdalnego?

Otóż również  nieoznakowane auta policji, którymi poruszają się policjanci z drogówki, którzy jeżdżą w mundurach. Przecież jeżeli w czarnym samochodzie  na tablicach „policyjnych” znanych powszechnie w Przeworsku dodatkowo pokaże się policjant w mundurze, to owo auto jest całkowicie nieużyteczne przy np. akacjach obserwacyjnych, które mogliby nim prowadzić policjanci operacyjni? Dlaczego nie podzieli się tych aut dla drogówki i dla policjantów kryminalnych, którzy nie chodzą w mundurach? Niewiadomo. Wiadomo za to, że te kilka policyjnych aut jest używane przez policjantów wszystkich pionów. Czyli np. rano drogówka bierze super tajne auto na akcję „Prędkość” i siedzą w nim policjanci w białych czapkach, machając radarami. Zaś wieczorem tego samego dnia policjanci kryminalni jadą tym samym samochodem obserwować bandytę, który jest podejrzany o przemyt narkotyków, porywanie ludzie i ogólnie złoczyńca. Ów złoczyńca na pewno się nie zorientuje w sytuacji, zwłaszcza jeśli jest  naprawdę dobry w byciu złym. W złym fachu nieoznakowane auta policji z przyzwoitości wypada znać, żeby przypadkiem policjantowi po cywilnemu nie wciskać trawy na mieście. 


Dlaczego skazuje się policjantów na tak głupie działania? Przecież to nie prowadzi do niczego dobrego.  Z tymi wątpliwościami zwróciliśmy się bezpośrednio do policji. Odpisanie jednego zadnia wytłumaczenia trwało ponad tydzień, ale w końcu się udało! Policjanci w Komendzie Wojewódzkiej wspięli się na szczyt elokwencji i udzielili bardzo konkretnej odpowiedzi. – W kwestii korzystania z pojazdów nieoznakowanych przez przeworskich policjantów informuję, że pojazdy te przydzielanie są patrolom w zależności od potrzeby służby. Z pojazdów tych korzystają zarówno policjanci Wydziału Kryminalnego, jak i Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego- ot wytłumaczono nam dlaczego jest tak ,a nie normalnie. Rzecznik prasowy przeworskiej policji dodała, że to Komenda Wojewódzka wpadła na ten pomysł z rejestracjami samochodów i używaniem ich przez funkcjonariuszy wszystkich pionów, więc nic zrobić nie można. – W odpowiedzi informuję, że pojazdy służbowe, którymi dysponują policjanci garnizonu podkarpackiego są na stanie Wydziału Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.  Pojazdy służbowe użytkowane przez policjantów w Przeworsku  przydzielone zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie i trafiły do przeworskiej jednostki już zarejestrowane. 


Przeworskim policjantom możemy tylko współczuć i rzec im myśl powszechnie znaną i uważaną za mądrą „Logika logiką, ale radźcie sobie jak umiecie”. 


BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow