Wiesław Kubicki rezygnuje z walki o fotel wójta w Zarzeczu 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Wiesław Kubicki rezygnuje z walki o fotel wójta w Zarzeczu 

Dotychczasowy wójt gminy Zarzecze Wisław Kubicki choć miał w planach walkę o fotel włodarza gminy, zrezygnował z niej niemalże w ostatniej chwili.  –Nie wycofuję swojego komitetu. Walczyć za mnie o fotel wójta będzie dotychczasowy przewodniczący Rady Gminy Mariusz Pieniążek. Ja będę kandydował na radnego powiatowego – skomentował Wiesław Kubicki.

Obecny włodarz jako powód swojej rezygnacji podaje podeszły wiek i możliwość korzystania ze świadczenia emerytalnego. Jednocześnie zapewnia, że zostawia swój komitet (PSL) w rękach Mariusza Pieniążka, zaś sam dotychczasowy wójt zawalczy o fotel radnego w powiecie. – Mogę już przejść na emeryturę i wraz z końcem kadencji zrobię to. Jestem już w podeszłym wieku chciałbym zostawić gminę w rękach kogoś młodszego, jednak myślę, że swoje doświadczenie mogę wykorzystać jako radny powiatu- dodał wójt gminy Zarzecze Wiesław Kubicki. 


Rezygnacja z walki o reelekcje wójta gminy Zarzecze to jedyny przypadek w powiecie w nadchodzących wyborach samorządowych, gdzie ówczesny włodarz nie chce walczyć o kolejną kadencję. 

Fot. UG Zarzecze


BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow