#Trashtag challenge czyli Sąsiedzkie sprzątanie lasu – Maćkówka i Zalesie razem dla przyrody! 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

#Trashtag challenge czyli Sąsiedzkie sprzątanie lasu – Maćkówka i Zalesie razem dla przyrody! 

Piękna inicjatywa mieszkańców Maćkówki i Zalesia. Wspólnie zebrali i wywieźli śmieci z lasu. Wszyscy powinniśmy brać z nich przykład! 


-To że ” #razemmozmywiecej „wiemy nie od dzisiaj. Dowodem na to może być przeprowadzona przez sąsiadujące wsie – Maćkówkę i Zalesie wiosenna akcja sprzątania lasu #trahstag challenge . Wydarzenie to miło miejsce w minioną sobotę 30 marca. Inicjatorami akcji byli radni sołectwa Maćkówka Panowie Andrzej Jakielaszek i Wiktor Koba oraz sołtysi Zalesia Pani Halina Płocica oraz sołtys Maćkówki Pan Piotr Szklarz. Sprzątanie nie udało by się gdyby nie ogromne zaangażowanie druhów z OSP Maćkówka z Prezesem Panem Maciejem Obłozą na czele oraz OSP Zalesie pod dowództwem Naczelnika Tadeusza Głąb , a także młodzieży z ZMW w Maćkówce z Przewodniczącym Łukaszem Głąb, mieszkańców obu miejscowości oraz społeczności Szkoły Podstawowej w Maćkówce. Dużą pomoc w przeprowadzeniu akcji okazał organizatorom także Wójt Gminy Zarzecze Pan Tomasz Bury, który objął akcje swoim patronatem i zapewnił odbiór zebranych śmieci. W sprzątaniu wzięło udział ponad 50 osób, a jego efektem było ponad 100 worków nieczystości. Wszystko zakończył poczęstunek na wiejskim grillowisku w Maćkówce.


Przeprowadzona akcja i ogromne w niej zaangażowanie ukazało, że troska o środowisko leży na sercu mieszkańcom naszej gminy, a dbałość o czystość naszego otoczenia przyrodniczego jest istotnym wyzwaniem dla wszystkich pokoleń. 


Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji i zachęcamy wszystkich o zwracania uwagi na dbałość o otaczający nas świata- czytamy na facebookowym profilu Wsi Maćkówka. Wielkie gratulacje dla organizatorów i uczestników! 


BO

Fotorelacja tutaj 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow