Dni Gminy Zarzecze

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Dni Gminy Zarzecze

14- 15 lipca 2018 r. na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu odbyła się szósta edycja Dni Gminy Zarzecze. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody  na koncercie Sławomira i imprezach towarzyszących było kilka tysięcy osób.


Impreza rozpoczęła się w sobotnie popołudnie IV Biegiem Ulicznym- Zarzecze na 5! pod honorowym patronatem Tomasza Burego- Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Na bieg zapisało się ponad dwieście osób  z całego województwa. 


Po sportowych atrakcjach biegacze wraz z kibicami zostali zaproszeni na koncert Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą Krzysztofa Obłozy.  W tym dniu zgromadzeni mogli wysłuchać  także koncertu gwiazdy muzyki Disco Polo Magdaleny Niewińskiej, która zaprezentowała swoje najpopularniejsze przeboje np. „ Mężu drogi mój”, „ Lazurowe oczy” czy „ Świruska”.  Po jej występie na scenie zagościła Renata Dąbkowska z zespołem „ Dystans”. Zespół przypomniał swoje największe przeboje lat dziewięćdziesiątych  m.in. „ Czerwona jarzębina”, „ Co za noc”, „Obudź we mnie Wenus”. Utwory śpiewane przez Renatę Dąbkowską przeniosły uczestników koncertu w sentymentalną i taneczną krainę. Na zakończenie pierwszego dnia święta odbyła się zabawa taneczna z zespołem The Five.


Niedzielne popołudnie obfitowało w wiele atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli wziąć udział w licznych grach, zabawach i animacjach.  Wśród dzieci pojawił się clown oraz szczudlarz. Na scenie natomiast zaprezentowały się mażoretki, które przedstawiły swoje układy taneczne. Również  z układem tanecznym do muzyki Michaela Jacksona wystąpił Gabriel  Kwaśniak-  mały artysta z Zarzecza, zdobywca wielu nagród w konkursach tanecznych. Na scenie wystąpił również zespół „ Muzyczny Świat” z prywatnej szkoły muzyki rozrywkowej Dominika Nieradki. Następnie przyszedł czas na pokaz tańców towarzyskich w wykonaniu profesjonalnej pary tanecznej Macieja Kocuja oraz jego partnerki Kamili Kuźniak. Widzowie mogli obejrzeć  teledysk z udziałem dzieci i młodzieży biorącej udział w warsztatach aktorskich organizowanych przez Centrum Kultury w Zarzeczu we współpracy z Akademią Aktorską „ ARTYSTA”. Odbył się także Quiz o gminie z atrakcyjnymi nagrodami. Wieczorem  na scenie pojawił się Mateusz Mijal, który koncertował m.in. z zespołem „Ich Troje”, natomiast karierę solową rozpoczął wydaniem singla „Winny”. Piosenki Mateusza Mijala rozbrzmiewały z zarzeckiej sceny, na której  również tego wieczoru pojawił się  Sławomir. To koncert tego artysty był największą atrakcją Dni Gminy Zarzecze i zgromadził nieoczekiwanie liczną publiczność. Po zakończonym koncercie zgromadzeni mogli obejrzeć pokaz sztucznych ogni i bawić się wspólnie z zespołem Family Power.


UG Zarzecze, BO

Fotogaleria na FB

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow