Orszak Trzech Króli w Gniewczynie Łańcuckiej

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Orszak Trzech Króli w Gniewczynie Łańcuckiej

Po raz drugi w naszej gminie z Gniewczyny Łańcuckiej wyruszył Orszak Trzech Króli, aby dzielić się radością płynącą z Objawienia Pańskiego.
Orszak rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym w Gniewczynie Łańcuckiej, następnie Orszak wyruszył z parkingu kościelnego maszerując główną ulicą w kierunku stadionu LKS w Gniewczynie Trynieckiej, gdzie trzej królowie złożyli dary Dzieciątku. Na zakończenie orszaku odbyło się wspólne kolędowanie przy Świętej Rodzinie.


Dziękujemy wszystkich za udział i radosne świętowanie!

Organizatorami Orszaku byli: Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej, parafia Gniewczyna Łańcucka oraz wójt gminy Tryńcza, przy współpracy Trynieckiego Centrum Kultury. W organizację zaangażowali się radni i sołtysi z Gniewczyny Łańcuckiej i Trynieckiej, Koło Gospodyń Wiejskich, zespoły wokalne z terenu gminy, społeczność szkolna, nauczyciele na czele z dyrekcją, uczniowie, rodzice ze szczególnym wkładem pani Marty Dryś, która była koordynatorem całego przedsięwzięcia.  

 

Specjalne podziękowania kierujemy do strażaków OSP z terenu gminy, funkcjonoariuszy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, Komisariatu Policji w Sieniawie oraz Posterunku Policji w Tryńczy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników orszaku.

 

http://tryncza.eu

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow