Debata z mieszkańcami Majdanu Sieniawskiego

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Debata z mieszkańcami Majdanu Sieniawskiego

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ"- to tytuł debaty społecznej, która odbyła się w niedzielę w Szkole Podstawowej w Majdanie Sieniawskim. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku.


W niedzielę odbyła się pierwsza powiatowa debata społeczna pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Majdanie Sieniawskim.

Debatę rozpoczął  insp. Marek Mendoń Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku, który przywitał zaproszonych gości oraz wszystkich uczestników. W swoim wystąpieniu komendant mówił o innowacyjnym narzędziu informacyjnym, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki któremu każdy może sam zgłosić miejsce zagrażające ich bezpieczeństwu. Przybliżył także rolę dzielnicowego w kontaktach z mieszkańcami informując jednocześnie o aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której można skontaktować się z nim jeszcze szybciej i prościej nie wychodząc nawet z domu.

W roli prelegentów wystąpili: podkom. Bogusław Pisarczyk – Komendant Komisariatu Policji w Sieniawie oraz mł. asp. Renata Jaremko –  oficer prasowy.

W spotkaniu uczestniczyli: Pan Wójt Gminy Adamówka – Edward Jarmuziewicz oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Majdanie Sieniawskim Renata Goch.

Podczas debaty omówione zostały tematy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda oraz poinformowano, jak należy korzystać z tych nowych narzędzi informacyjnych. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także o policyjnych działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie przeworskim, a także o założeniach programów profilaktycznych prowadzonych przez przeworską policję. W czasie debaty omówiona została także funkcja dzielnicowego i jego rola w społeczeństwie. Mieszkańcy Majdanu Sieniawskiego, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać swojego dzielnicowego mogli nie tylko zobaczyć po raz pierwszy, ale także i porozmawiać z nim.  

Uczestnicy po wysłuchaniu prelekcji przedstawiali swoje problemy, wątpliwości oraz oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w debacie.

 

 

rj

 

303-134068 303-134067 303-134069 303-134070 303-134071 303-134072

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow