X edycja Turnieju Osiedlowego

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

X edycja Turnieju Osiedlowego

X edycja Turnieju Osiedlowego, jak co roku zgromadziła liczną rzeszę widzów i przyniosła wiele emocji, nie tylko sportowych. W tym roku po raz pierwszy zorganizowany został pod „banderą” nowo zawiązanego stowarzyszenia „Kibic z Sercem”.
Już od wielu lat podczas turnieju prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla potrzebujących mieszkańców miasta i gminy Sieniawa. W tym roku podczas akcji „Kibic z Sercem” zebrano 35 299,28 zł, a kwota ta zostanie przeznaczona na pomoc dla Patryka Mróz i Oskara Dziadosza z Sieniawy oraz Agnieszki Capłap z Dobrej.
Organizatorzy podczas trwania turnieju zadbali o wiele atrakcji dla wszystkich, którzy tego dnia zechcieli odwiedzić sieniawską halę sportową. Specjalnie dla najmłodszych przygotowana została „słodka” choinka, z której dzieci mogły częstować się cukierkami oraz chipsami. W przerwie między meczami odbył się konkurs strzelecki, w którym udział mógł wziąć każdy z obecnych w hali sportowej. Uczestnicy zawodów mieli wykonać 13 obrotów z ręką ustawioną na piłce, a następnie, w jak najkrótszym czasie musieli strzelić piłką do pustej bramki. W tej konkurencji najlepszy okazał się Artur Kowalczyk, który w nagrodę otrzymał sportową torbę oraz gadżety stowarzyszenia.
Emocjonującym punktem imprezy była licytacja, podczas której licytowano m.in. trzy okazjonalne statuetki (2x 1 000 zł oraz 1 500 zł), koszulkę Legii Warszawa z podpisami zawodników (600 zł), koszulkę Cracovii Kraków z podpisami zawodników (850 zł), meczową koszulkę bramkarza Łukasza Skorupskiego z AS Romy (550 zł), koszulkę Macieja Robaka z Lecha Poznań z podpisem (850 zł), koszulkę siatkarza Zbigniewa Bartmana (300 zł), zestaw płyt i koszulek z podpisami znanego rapera Peji (400 zł). Największą cenę, bo aż 2100 zł, uzyskała koszulka reprezentacji Polski z podpisami zawodników.
W trakcie trwania turnieju sprzedawano losy-cegiełki, które wzięły udział w losowaniu wielu cennych nagród rzeczowych (m.in. tablety, zegarki, odtwarzacze mp3, dron, sprzęt elektroniczny). Na pewno ogromna radość spotkała osobę, która wylosowała nagrodę główną, a była nią konsola Play Station 4! Łącznie sprzedano niemal 1 500 losów!
Najbardziej efektownym punktem całej imprezy był moment, w którym w całej hali zgasło światło, a kibice, przy głośnym dopingu, unieśli w górę wielki transparent z podświetlonym napisem: DOBRYCH LUDZI POZNACIE PO DOBRYCH CZYNACH X TURNIEJ OSIEDLOWY KIBIC Z SERCEM. Pokaz ten zrobił ogromne wrażenie na zebranej publiczności, która gromkimi brawami nagrodziła „sprawców” tego zdarzenia.
Była to już VII akcja „Kibic z Sercem”. Warto dodać, że łącznie podczas wszystkich edycji udało się uzbierać 130 087.67 zł dla potrzebujących!!!
Emocji nie zabrakło na parkiecie sieniawskiej hali. W tegorocznym turnieju udział wzięło 10 drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach. Ostatecznie w półfinałach zagrały: Machlojkowo, które pokonało 13 Dzielnicę 4:0 oraz Ciemna Strona Miasta, która w meczu z drużyną os. Kazimierza Wielkiego zaskoczyła faworyta spotkania i prowadziła 3:0, by ostatecznie oddać prowadzenie i zremisować 3:3. O wejściu do finału zdecydowały rzuty karne – po 5 seriach lepsi okazali się zawodnicy z Os. Kazimierza Wielkiego.
W meczu o 3 miejsce, po regulaminowym czasie gry tablica wyników wskazywała 1:1, ale po rzutach karnych 4:5 ze zwycięstwa cieszyła się13 Dzielnica.
Mecz finałowy, w którym zmierzyły się drużyny Machlojkowa i os. Kazimierza Wielkiego przyniósł wiele bramek i emocji. Dwa razy na prowadzenie wychodziła drużyna Machlojkowa i za każdym razem osiedle Kazimierza doprowadzało do remisu. Decydująca bramka padła na 45 sekund przed ostatnią syreną i ostatecznie to Machlojkowo zgarnęło puchar dla najlepszego osiedla w Sieniawie.
Królem strzelców został Patryk Szewc (os. Kazimierza Wielkiego), natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Andrzeja Pokrywkę (Stara Gwardia).

Klasyfikacja końcowa przedstawia się nastepująco:
1. Machlojkowo
2. os. Kazimierza Wielkiego
3. 13 Dzielnica
4. Ciemna Strona Miasta
5. JKS Jarosław
6. Rynkovia Śródmieście
7. Plac Wolności
8. Stara Gwardia
9. Os. Kazimierza Wielkiego II
10. Jana Pawła II

Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów X Turnieju Osiedlowego oraz wszystkich osób, które aktywnie włączyły się w organizację imprezy oraz licytację pamiątek.
Każdy kto chciałby wesprzeć Stowarzyszenie „Kibic z Sercem” może to zrobić wpłacając datki na rachunek w Alior Banku nr: 48 2490 0005 0000 4520 9923 7915

1701040835220113

Sebastian Padiasek

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow