Matlandia z Wylewy najlepsza!

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Matlandia z Wylewy najlepsza!

Matematyka – „nauka dostarczająca narzędzi do otrzymywania ścisłych wniosków w przyjętych  założeń, zatem dotycząca prawidłowości rozumowania” – taką definicję podaje popularna encyklopedia internetowa. Brzmi poważnie? I tak jest, bo matematyka to dziedzina nauki, którą nie bez powodu już od starożytności określa się mianem królowej nauk. Choć niektóre jej działy – algebra, geometria czy rachunek prawdopodobieństwa niejednokrotnie sprawiają, że uczniowie najchętniej czmychnęliby spod jej panowania, to uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego udowodnili, że jej tajniki nie sprawiają im problemów. 


Z okazji obchodzonego 12 marca Dnia Matematyki, po raz drugi w CKSiR „Sokół” w Sieniawie zorganizowany został konkurs matematyczny.  Udział w nim wzięły trzy drużyny, które musiały wykazać się nie tylko wiedzą matematyczną, ale również umiejętnością logicznego myślenia i wyobraźnią przestrzenną. Zadania konkursowe nie sprawiły zawodnikom trudności. Dodatkowe, niepunktowane zadanie odnosiło się do wiedzy o liczbie π. Najwięcej o niej wiedzieli zawodnicy drużyny Matlandia z Wylewy, którzy ostatecznie wygrali konkurs odnotowując na swoim koncie największą liczbę punktów. Drugie miejsce na podium zajęli Matematycy.com z Rudki, a trzecie – Team Matma z Czerwonej Woli. Nagrody i dyplomy wręczył drużynom dyrektor CKSiR „Sokół” w Sieniawie Piotr Majcher. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. 


Gratulujemy wszystkim drużynom osiągniętych wyników oraz ich opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz jury – Danucie Majcher i Danucie Biedroń za pomoc w przeprowadzeniu konkursu i czuwanie nad jego prawidłowym przebiegiem. 

Marta Kozłowicz

sieniawa.pl

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow