Krzysztof Zanussi kręci w Sieniawie 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Krzysztof Zanussi kręci w Sieniawie 

Znany polski reżyser i scenarzysta filmowy Krzysztof Zanussi od kilku dni pracuje nad swoim kolejnym filmem „Eter” Zdjęcia do filmu realizowane są m.in. na Podkarpaciu w Sieniawie. 


Właśnie rozpoczyna się druga tura zdjęć do najnowszego filmu Krzysztofa Zanussiego. Zdjęcia realizowane będą w Sieniawie. Dzisiaj (07.12.2017)  jest tam ekipa filmowa. Prace w sieniawskim pałacu zakończą się w piątek. 


Akcja filmu „Eter”   toczy się przed wybuchem I wojny światowej na terenach monarchii Austro-Węgierskiej i Cesarstwa Rosyjskiego. Opowiada historię wojskowego lekarza, który prowadzi eksperymenty medyczne, żeby zyskać władzę nad ludźmi. W rolach głównych występują: Jacek Poniedziałek, Andrzej Chyra, Małgorzata Pritulak oraz debiutantka, ukraińska aktorka Maria Ryaboshapka. Film jest koprodukcją polsko-ukraińsko-węgiersko-litewską.


BO

Krzysztof_Zanussi
Krzysztof Zanussi tworzy „Eter” wraz ze Studiem Filmowym TOR w koprodukcji z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Podkarpackim Funduszem Filmowym oraz CANA. Fot. źródło: wikipedia.org

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow