Pijany zaatakował ojca

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Pijany zaatakował ojca

W Sądzie Okręgowym w Przemyślu zapadł wyrok w sprawie 38-letniego Jana W.  mieszkańca Jawornika Polskiego, który w styczniowy poranek 2017 roku uderzył ojca trzonkiem siekiery i przyłożył do szyi nóż. W chwili popełniania tego czynu miał ponad dwa promile alkoholu.

Akt oskarżenia przeciwko Janowi W. Prokuratura Okręgowa w Przemyślu do Sądu Okręgowego w Przemyślu przesłała pod koniec sierpnia tego roku. – Mężczyzna został oskarżony o to, że 22 stycznia br. w Jaworniku Polskim, ok. godziny 4 nad ranem, znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę domową, żądając od ojca Józefa W., wydania pieniędzy, a gdy ten odmówił, oskarżony groził mu pozbawieniem życia, przyłożył do szyi pokrzywdzonego nóż, a następnie stosując przemoc poprzez uderzenie w twarz głową i trzonkiem siekiery, doprowadził do stanu bezbronności. Spowodował jednocześnie u niego liczne powierzchowne obrażenia ciała i zabrał w celu przywłaszczenia 2900 zł. W toku śledztwa Jan W. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia – mówiła Marta Pętkowska Rzecznik Prasowa z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.


Jan W. nie był dotychczas karany. Z opinii psychiatrycznej wynikało, że oskarżony ma osobowość dyssocjalną, ponadto jest uzależniony od alkoholu. W październiku  oskarżony usłyszał wyrok. Trzy lata pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania  kary na okres próby 5 lat, oraz dozór kuratora. Ponadto oskarżony został sądownie zobowiązany do poddania się leczeniu uzależnienia od alkoholu. Oskarżonemu został uchylony areszt i zwolniono go z kosztów sądowych.


BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow