Nietrzeźwi za kierownicą

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nietrzeźwi za kierownicą

Minionej nocy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Obaj nie mieli uprawnień do kierowania. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
Pomimo licznych kampanii ostrzegawczo-informacyjnych oraz częstych policyjnych działań ukierunkowanych na nietrzeźwych kierujących wciąż nie brakuje tych, którzy stają się „odważniejsi” po alkoholu.  Nie zdają sobie sprawy, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mogą doprowadzić do tragedii. W nocy, w ciągu dwóch godzin, policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

O godz. 2, w miejscowości Adamówka na drodze wojewódzkiej nr 835, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sieniawie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem vectrą. 30-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego kierował samochodem nie posiadając uprawnień. Policjanci poddali mężczyznę badaniu na stan trzeźwości. Jak okazało się, ma on ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.   

Drugiego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci ruchu drogowego tuż przed godz. 4, w Przeworsku na ul. 11-go Listopada. 27-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego kierował samochodem marki Audi mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.  Mężczyzna nie posiadł przy sobie dokumentów niezbędnych podczas kontroli. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 27-latek posiada zakaz kierowania pojazdami na okres 36 miesięcy wydany przez Sąd Rejonowy w Przeworsku, do którego się nie zastosował.

Teraz obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowiedzą przed sądem.

 

rj

KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow