I Zastępca Komendanta Powiatowego w Przeworsku na podium

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

I Zastępca Komendanta Powiatowego w Przeworsku na podium

W sobotę odbył się V Ultramaraton Podkarpacki na dystansach 30, 50, 70 i 115 km. W zmaganiach wzięło udział łącznie 477 uczestników. W grupie biegaczy na dystansie 115 km znalazł się I Zastępca Komendanta Powiatowego w Przeworsku podinsp. Robert Piątek, który w kategorii „służb mundurowych” stanął na podium zajmując drugie miejsce.


W nocy o godz. 2, z rzeszowskiego rynku wystartowali biegacze, którzy zmierzyli się z najdłuższą trasą biegu na dystansie 115 km. Na tym biegu wzięło udział 53 uczestników, wśród których znalazł się I Zastępca Komendanta Powiatowego w Przeworsku podinsp. Robert Piątek. Trasa ultramaratonu wiodła przez miejscowości: Tyczyn, Grzybek, Zgłobień, Trzciana, Głogów, Nowa Wieś, a kończyła się w Rzeszowie na Rynku. Specyfika terenu – rozpoczęcie na płaskim podłożu, następnie pofałdowanym z krótkimi i dynamicznymi podbiegami – była wielkim wyzwaniem dla startujących biegaczy. Zacięta walka trwała przez kilkanaście godzin. W kategorii „służb mundurowych” drugie miejsce na podium zajął podinsp. Robert Piątek.

 

Dla komendanta sport to jego wielka pasja. Biega od kilkunastu lat w maratonach, w półmaratonach, a także na krótszych dystansach. Od kilku lat startuje w ultramaratonach na dystansie 50 i 70 km. Na tak długim dystansie biegł po raz pierwszy. Trasę 115 km w Ultramaratonie Podkarpackim przebiegł w ciągu 14:46:29.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

rj

KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow