Zamień hobby w zawód:  moda na zdrowie

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Zamień hobby w zawód:  moda na zdrowie

Nowoczesne społeczeństwo coraz częściej zaczyna zwracać uwagę na zdrowy tryb życia. Ruch oraz odżywianie w myśl zasady wiem co jem, zyskuje coraz więcej adeptów.
Sport w ostatnich latach zyskał charakter masowości. Biegacze, rowerzyści, rosnące jak grzyby po deszczu siłownie. Całość pozytywnej mody wzmacniają internetowe poradniki czy programy telewizyjne o zdrowym odżywianiu.

sport, bodybuilding, lifestyle and people concept - young man and woman with barbell flexing muscles and making shoulder press squat in gym 


Według badań USP przeprowadzonych w połowie listopada w 2015 roku, aż 80% badanych Polaków rozumie jak istotne dla zdrowia jest odpowiednie odżywianie, a 83% – jak ważna aktywność fizyczna. Niestety wciąż tylko ok. 20% respondentów umiało trafnie wymienić artykuły spożywcze tworzące „zdrową dietę” a jeszcze mniej miało pojęcie o sposobach aktywności fizycznej, mającej wpływ na stan zdrowia.


Wyniki badań dowiodły, że za rosnącymi chęciami Polaków do bycia fit, nie idzie wiedza praktyczna, która pozwoliłaby w przyjemny sposób swoje cele zrealizować.
Zauważono to chociażby w Ministerstwie Edukacji, gdzie w nowo powstałej mapie z  kierunkami kształcenia zawodowego, nie zabrakło miejsca dla kierunków związanych z aktywności fizyczną i zdrowym odżywianiem.


Wśród rzeszowskich szkół i uczelni prym w zakresie kształcenia na kierunkach związanych ze zdrowiem wiedzie Szkoła Policealna ŻAK. W rzeszowskim ŻAKu można zdobyć praktyczne umiejętności min. na kierunkach takich jak: Instruktor fitness, Trener personalny, Specjalista żywienia człowieka, Masażysta czy Kosmetyczka.


„To prawda, kierunki związane ze zdrowym stylem życia, cieszą się w naszej szkole wielką popularnością”- mówi Artur Podsiadły, Dyrektor Szkoły ŻAK w Rzeszowie- „związane jest to pewnie w dużej mierze z ogólnie panującą modą, ale również z opiniami, jakie po ukończeniu tych kierunków w ŻAKu, wystawiają nam nasi absolwenci. Cykl kształcenia w Studium Policealnym, gdzie oferujemy kierunki takie jak Instruktor fitness, Trener personalny czy Specjalista ds. żywienia trwa tylko 10 miesięcy, ale jest to wystarczający czas, by przyswoić niezbędną wiedzę praktyczną i realizować się w tych nowoczesnych, bardzo przyszłościowych zawodach. Dwukrotnie dłuższa nauka czeka osoby chcące uzyskać tytuł technika na kierunkach policealnych, takich jak kosmetyka czy masażysta. Na szczęście w naszej szkole można łączyć naukę na dwóch kierunkach, by po 2 latach być kompleksowo przygotowanym do zawodu” – kończy Artur Podsiadły.


W tej chwili w rzeszowskim ŻAKu, który jest największa szkołą policealną w województwie Podkarpackim trwa rekrutacja na semestr rozpoczynający się we wrześniu.
Na rynku szkół policealnych ŻAKa wyróżnia jakość kształcenia, zdawalność egzaminów państwowych, całkowity brak opłat na kierunkach policealny i w liceum dla dorosłych oraz możliwość łączenia nauki na dwóch kierunkach w ŻAKu lub pogodzenia jej ze studiami.


Zajęcia w ŻAKu odbywają się w systemie zaocznym (średnio co 2 weekend), za wyjątkiem technika masażysty, gdzie zajęcia odbywają się w trybie wieczorowym.
O przyjęciu do ŻAKa decyduje kolejność zgłoszeń. Istnieje możliwość rezerwacji miejsca przez internet: www.zak.edu.pl/formularz
Pełna oferta ŻAKa na trwającą rekrutację dostępna jest na: www.rzeszow.zak.edu.pl/oferta

aktualnosci_ogolne_403x269

Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Rzeszowie
Sobieskiego 2d, tel. 17 850 19 44
Sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00 
oraz w soboty w godzinach 9.00-14.00
www.rzeszow.zak.edu.pl

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow