Zaległości byłego najemcy Pastewnika

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Zaległości byłego najemcy Pastewnika

Były najemca Pastewnika, z którym od 9 lutego b.r. miasto nie kontynuuje już umowy najmu na skansen, zostawił zajazd z prawie 130 tys. długu, które musi uregulować. 
– Komornik ściągnął już cześć należności z najemcy. Obecnie jest on współwłaścicielem w czerech spółkach i to z tych spółek będą pobierane fundusze na rzecz poszkodowanych – powiedział burmistrz Leszek Kisiel.


Włodarz na lutowej sesji Rady Miasta  przedstawił również jak na dzień 9 lutego przedstawiało się zadłużenie byłego najemcy względem Urzędu Miasta, oraz Urzędu Skarbowego. Za czynsz dzierżawy dług wynosił ponad 91 tys. zł z czego 9 tys. to same odsetki. Podatek od nieruchomości to kwota opiewająca na prawie 10 tys. zł z czego prawie 250 zł to odsetki. Nieuregulowana płatność za odpady to kw. ok. 3500 zł z czego ok. 50 zł to odsetki. Dług  w postaci podatków lokalnych  to prawie 14 tys. zł, a nieuregulowane płatności za wodę i kanalizację sięgają ponad 15 tys. zł. Nieznane są zaległości za energię i gaz, oraz inne opłaty jak chociażby Internet i inne media, bo ich najemca nie regulował w mieście.


BO
 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow