XV weekend bluesowy połączony z otwarciem Pastewnika 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

XV weekend bluesowy połączony z otwarciem Pastewnika 

Fani Bluesa w Przeworsku po raz kolejny uczestniczyli w imprezie, którą zainicjował Jacek Szpytma, lider formacji Outsider Blues. Święto bluesa już na stałe wpisało się w kalendarz przeworskich imprez. Dodatkową atrakcją 15-tego weekendu z bluesem był fakt, iż oficjalnie po raz pierwszy nowi właściciele otwarli Restaurację Pastewnik.


Zarówno piątek jak i sobota dostarczyły mieszkańcom dużej dawki emocji, dobrej zabawy i przede wszystkim bluesa, którego przeworszczanie kochają za przyczyną Jacka Szpytmy i jego grupy Outsider Blues. 

1


Na bluesowej scenie oprócz przeworskiej formacji przez dwa dni pojawiły się największe gwiazdy muzyki wywodzące się ze społeczności Afroamerykanów z południa USA.
Wszyscy, którzy bawili się na bluesowej imprezie mogli posłuchać takich zespołów jak: „Teksasy”, „Blues Junkers”, „Limit Blues” , „Acustic”, „Jerry’s Fingers”. W sobotę na scenie królował „Outsider Blues”, a obok nich wystąpiły „Get Break”, „J. Hondrix Project”, „Mr. Pollack” , „Makar & Children” , oraz „Of The Corn”.


Niewątpliwą atrakcją tego święta, był sam Pastewnik, na którym odbywała się impreza. Restauracja po kilku miesiącach zamknięcia, remontów, zmiany właściciela znów została otwarta. 

2
Pastewnik jest inny, ma nowych właścicieli – Agencję Artystyczną Part Olszańskich i ciągle kojarzy się z przeworskim bluesem. Polecamy jednak, by samemu skosztować co zmieniło się pod strzechą w Skansenie na Łańcuckiej 2. 


BO

3 6 5 4

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow