Wyrazy głębokiego współczucia i żalu z powodu śmierci Prezydenta Adamowicza

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Wyrazy głębokiego współczucia i żalu z powodu śmierci Prezydenta Adamowicza

Wyrażamy głęboki żal po barbarzyńskim ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Taka sytacja nigdy nie powinna mieć miejsca. Zwłaszcza podczas koncertu WOŚP, który od początku miał jednoczyć nie dzielić!


Nie tak miało być….

 

"Każdy człowiek, nawet najskromniejszy,

zostawia ślad po sobie, jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość…"

 św. Jan

Niepotrzebna śmierć spowodowała lawinę krytyki wobec Jurka Owsiaka, który od zawsze był twarzą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To On zapoczątkował Orkiestrę i uratował setki żyć sprzętem, którego Państwo Polskie nie kupiło dla szpitali.


Teraz, po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza założyciel Orkiestry Jerzy Owsiak złożył rezygnacje z funkcji prezesa WOŚP.  Nikt tego nie chciał i chcieć nigdy nie powinien. Jurka Owsiaka można nie darzyć sympatią, ale szacunek, za to co zrobił dla absolutni każdego najmniejszego szpitala w Polsce, po prostu się mu należy. To nie On ponosi winę za atak na prezydenta Gdańska. Nie tego byśmy sobie życzyli w tak trudnym okresie, zaraz po finale, w którym jeszcze w niedzielę radośnie obwieszczano, że od początku funkcjonowania Orkiestry udało się zebrać ponad miliard złoty…

 

Fot. źródło: dziennikbaltycki.pl

 

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow