Wszystkie komitety zarejestrowane

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Wszystkie komitety zarejestrowane

Do 27 sierpnia był czas, żeby kandydaci zarejestrowali swoje komitety wyborcze. Teraz komitety muszą zebrać odpowiednią ilość podpisów i chętnych do wystartowania radnych, by te mogły oficjalnie zarejestrować kandydatów na burmistrza.


Jak wcześniej pisaliśmy w Przeworsku o fotel burmistrza chce się ubiegać Leszek Kisiel (kandydat niezrzeszony), Tomasz Kojder (Prawo i Sprawiedliwość), oraz Dariusz Łapa (kandydat niezrzeszony). Wiadomo, że w biurze Państwowej Komisji Wyborczej zarejestrowany został też komitet wyborczy Kazimierza Borcza Nasz Przeworsk (kandydat niezrzeszony). 


Oprócz tego swoje komitety zarejestrował Jan Pawłowski, oraz Rafała Różański, jednak najprawdopodobniej zostaną to kandydatury na radnych.


Wiadomo też, że na lokalnym podwórku przetasowani zostaną radni. Pogłoski mówią o tym, że niektórzy kandydaci z miasta chcą startować w wyborach do Rady Powiatu. Nieoficjalnie potwierdziliśmy też, że o stanowisko radnych chcą walczyć potomkowie radnych z wcześniejszych kadencji.


Wszystko oficjalnie wyjaśni się po 17 września. Do tego czasu komitety muszą zebrać radnych do przynajmniej 8 okręgów (W Przeworsku jest 15 okręgów. Prawo mówi, że komitet może wystawić swojego kandydata na burmistrza, jeśli znajdzie kandydatów na radnych w przynajmniej połowie okręgów tj. 8), by wystawić w Przeworsku kandydata na burmistrza, oraz odpowiednią ilość podpisów pod swoimi kandydaturami.  Po tej dacie będą znani też oficjalni kandydaci na radnych i burmistrzów, oraz wójtów.


BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow