Na wrześniowej sesji Rady Miasta wyraźnie czuć nadchodzące wybory

Slide
Slide
Slide
Slide
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow

Na wrześniowej sesji Rady Miasta wyraźnie czuć nadchodzące wybory

Wybory samorządowe tuż tuż i daje się to odczuć w każdej kwestii. Na sesji Rady Miasta Burmistrz Przeworska Leszek Kisiel wszedł w ostrą polemikę z przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Kojdrem, który o fotel burmistrza chce walczyć w nadchodzących wyborach.


Na sesji radni jednogłośnie podjęli decyzję o powiększeniu cmentarza komunalnego na ul. Pod Rozborzem. Zostaną zakupione nowe działki od osób prywatnych, sąsiadujące z cmentarzem, żeby powiększyć obszar, na którym w przyszłości będą dokonane pochówki. Na tzw. ‘”starym cmentarzu”, który jest usytuowany w centrum miasta nie ma możliwości dokupienia działek i powiększenia obiektu, dlatego Burmistrz podjął decyzję, aby już teraz powiększyć „nowy cmentarz”. Zaś na starym w ostatnim czasie został niemalże od nowa postawiony mur, który ogradza przeworską nekropolię. 


Burmistrz poinformował też o tym, że w Przeworsku pierwszy raz od dziesięcioleci powstają budynki wielorodzinne. – Wszyscy czekaliśmy na moment, kiedy w mieście pojawi się inwestor, który zechce postawić nowe budynki wielorodzinne, jakich w Przeworsku nie budowano od bardzo dawna. Teraz powstają i zainteresowanie nimi jest ogromne. Nowe mieszkania w Przeworsku chce nabywać mnóstwo osób. To dobry znak dla miasta, bo nowe mieszkania, to nowe rodziny, które osiedlą się nad Mleczką, będą tutaj żyć i stąd dojeżdżać do pracy. To bardzo ważny aspekt w rozwoju tak małego miasta jakim jest Przeworsk. Od inwestora wiem, że nowe mieszkania kupują ludzie nie tylko z naszego miasta, ale i z Rzeszowa, Jarosławia czy Przemyśla, bo u nas ciągle takie mieszkania są tańsze niż w okolicznych miastach, a dojazd do tych aglomeracji  z Przeworska obecnie jest bardzo dobry – zachwalał Leszek Kisiel. Przeworscy radni jednomyślnie podjęli decyzję dotyczącą miejscowego planu zagospodarowania, która pozwoli na budowę kolejnych budynków wielorodzinnych w Przeworsku. 


O tym, że zbliżają się wybory samorządowe nikomu nie trzeba przypominać, bo Przeworsk zapełnia się już plakatami wyborczymi różnych form. Napięta sytuacja jest też w Urzędzie Miasta. Od dawana informowaliśmy o różnych niesnaskach do jakich dochodzi między włodarzem Leszkiem Kisielm, a przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Kojdrem, który chciałaby owym włodarzem w mieście zostać. Tomasz Kojder od dawna poświęca sporo czasu, żeby uwypuklić błędy burmistrza. Przewodniczący na wrześniowej sesji Rady Miasta poskarżył się, że pytał o zaległy urlop burmistrza, a ten nie odpowiedział mu na pytanie i wysłał uszczypliwe pismo. Leszek Kisiel odpowiedział, że nie ma u niego nieprawidłowości, których usilnie szuka przewodniczący od kilku miesięcy i żeby kampanię wyborczą prowadził w inny sposób np. pokazując swoim wyborcom osiągnięcia jakimi może się pochwalić, a nie szukając afery i problemu tam gdzie ich nie ma. Burmistrz zaznaczył, że dla zasady nie odpowie przewodniczącemu, bo ten od kilku miesięcy nagminnie wysyła do niego pisma  z informacjami, że włodarz wiele rzeczy robi źle, niedokładnie, bądź  niepotrzebnie. Leszek Kisiel odpowiedział, że wie co ma robić i jak i nie będzie się wdawał w przepychankę słowną na sesji Rady Miasta, którą przewodniczący chce zamienić w wyborczy wiec.


BO