W poniedziałek lepiej nie wychodzić z domu

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

W poniedziałek lepiej nie wychodzić z domu

W poniedziałek 9 stycznia 2017r. jakość powietrza na Podkarpaciu będzie niebezpiecznie zła. Najlepiej dla naszego zdrowia będzie, jeśli zostaniemy w domach.

 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska informuje, że 9 stycznia normy będą przekroczone w całym województwie Podkarpackim. Cała mapa prognoz dotyczących jakości powietrza jest pokryta kolorem czerwonym, a to oznacza, że jakość powietrza jest niebezpiecznie zła. Osoby narażone na ryzyko powinny bezwzględnie unikać wyjść na zewnątrz. Osoby, które bezwzględnie muszą, powinny ograniczyć wyjścia do minimum, a wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane. 

 

indeks_jutro-1

fot. źródło: http://powietrze.podkarpackie.pl/

 

 

Pyły PM10 i PM 2,5, który unosi się w powietrzu powodują kaszel i zadyszkę, a w konsekwencji astmę, zapalenie spojówek, katar. Dłuższy kontakt z pyłami przyczynia się do chorób serca i płuc, w tym nowotworów, wreszcie przyczyniają się do nieprawidłowego rozwoju płodu (niska masa urodzeniowa, wady wrodzone). Szczególnie uważać powinny osoby i starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy podatne na zanieczyszczenia powietrza.

 

 

BO


 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow