Tomasz Syk rezygnuje z posady dyrektora w Muzeum

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Tomasz Syk rezygnuje z posady dyrektora w Muzeum

Dotychczasowy dyrektor Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałacowo – Parkowego zrezygnował z pełnionej funkcji. Tomasz Syk, który uzyskał mandat radnego powiatowego nie może jednocześnie być radnym i dyrektorem placówki, na której czele stał przez ostatnie lata. Tomasz Syk wybrał, iż rezygnuje z funkcji dyrektora na rzecz bycia radnym.


Na stronie przeworskiego muzeum czytamy komunikat Tomasza Syka – Szanowni Państwo, 
w związku z tym, że w wyborach samorządowych mieszkańcy Przeworska obdarzyli mnie zaufaniem, czego efektem jest mandat radnego, zgodnie z obowiązującym prawem musiałem wybrać między pracą w roli dyrektora Muzeum w Przeworsku a funkcją radnego. Nie chcąc zawieść moich wyborców zdecydowałem, że poświęcę się pracy radnego, dlatego chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, z którymi miałem przyjemność współpracować przez ostatnie pięć lat.  


W szczególności dziękuję Zarządowi Powiatu Przeworskiego, Burmistrzowi Miasta Przeworska, Dyrektorowi oraz pracownikom Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu, przeworskim artystom, szkołom, stowarzyszeniom, a przede wszystkim pracownikom Muzeum, których codzienna praca była bardzo intensywna, wspólnie staraliśmy się zrobić więcej niż pozwalał na to budżet. Oczywiście jest jeszcze dużo do zrobienia, lecz jestem przekonany, że nowy dyrektor będzie mógł znacznie łatwiej realizować założone cele. Muzeum może zawsze na mnie liczyć!- napisał w pożegnalnym poście dotychczasowy dyrektor. 


Na stanowisko dyrektora Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałacowo – Parkowego zostanie rozpisany konkurs. Podobną decyzję podjął Józef Więcław dotychczasowy dyrektor szpitala, który na I sesji Rady Powiatu zaprzysiężył się na radnego rezygnując tym samym z funkcji dyrektora SP ZOZ Przeworsk.

 
O nowych dyrektorach na stanowiskach w muzeum i szpitalu poinformujemy na łamach portalu Twoje miasto Przeworsk.


BO


Fot. Tomasz Syk był dyrektorem Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałacowo – Parkowego przez pięć ostatnich lat.

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow