„Teatr u Julka” Światowy Dzień Pluszowego Misia 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

„Teatr u Julka” Światowy Dzień Pluszowego Misia 

Z okazji obchodzonego Światowego Dnia Pluszowego Misia 380 dzieci wzięło udział w przedstawieniu pt. „Miś Edukator” w wykonaniu aktorów – Radosława Supersona i Radosława Uliszaka – z „Teatru u Julka”. Scenariusz do przedstawienia napisała Agnieszka Wajda, a scenografię przygotowały Katarzyna Buczek i Renata Curzytek. Spotkania bajkowe z misiem odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliana Przybosia w Przeworsku.


Z zaproszenia do udziału w przedstawieniu, które odbyło się w dniach 26, 27 i 30 listopada 2018 r., skorzystały dzieci wraz z wychowawcami i opiekunami z Przedszkola Miejskiego Nr 2, z Przedszkola Miejskiego Nr 3, z Bajkowego Przedszkola, z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia, oddziały przedszkolne i klasy pierwsze ze Szkół Podstawowych Nr 1, Nr 2, Nr 3 w Przeworsku oraz uczniowie klas II i III uczęszczających do świetlicy w Szkole Podstawowej Nr 1 w Przeworsku.


Uczestnicy spotkań poznali historię chłopca, który pewnego dnia wybrał się do lasu. Niestety tak bardzo był znudzony, że tylko hałasował i niszczył wszystko co znajdowało się na jego drodze. Wtedy spotkał misia, który oburzony takim zachowaniem zaczął uczyć chłopca, jak należy zachowywać się w lesie, kogo może spotkać kiedy będzie się cicho i jak dobrze jest oddychać świeżym powietrzem. W zamian chłopiec pokazał misiowi swój telefon, na którym często gra – niestety „sam ze sobą” – i tylko to go interesuje. Miś uświadomił chłopcu, że komputer to nic dobrego. Wyśmiał go, że nawet nie ma z kim grać, a w lesie zwierzęta potrafią sobie same zorganizować różne konkursy i zabawy.


Przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie uczestników i było dla nich wielkim przeżyciem. Zostało nagrodzone dużymi brawami. Poprowadzony przez aktorów „Teatru u Julka” quiz, nagradzany upominkami, cieszył się sporą aktywnością zebranych. Na koniec wszyscy chętnie przytulali się do misia przybijając mu przysłowiową „piątkę”.


Katarzyna Buczek
Fot. Renata Curzytek

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow