„Teatr u Julka” Światowy Dzień Pluszowego Misia 

Slide
Slide
Slide
Slide
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow

„Teatr u Julka” Światowy Dzień Pluszowego Misia 

Z okazji obchodzonego Światowego Dnia Pluszowego Misia 380 dzieci wzięło udział w przedstawieniu pt. „Miś Edukator” w wykonaniu aktorów – Radosława Supersona i Radosława Uliszaka – z „Teatru u Julka”. Scenariusz do przedstawienia napisała Agnieszka Wajda, a scenografię przygotowały Katarzyna Buczek i Renata Curzytek. Spotkania bajkowe z misiem odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliana Przybosia w Przeworsku.


Z zaproszenia do udziału w przedstawieniu, które odbyło się w dniach 26, 27 i 30 listopada 2018 r., skorzystały dzieci wraz z wychowawcami i opiekunami z Przedszkola Miejskiego Nr 2, z Przedszkola Miejskiego Nr 3, z Bajkowego Przedszkola, z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia, oddziały przedszkolne i klasy pierwsze ze Szkół Podstawowych Nr 1, Nr 2, Nr 3 w Przeworsku oraz uczniowie klas II i III uczęszczających do świetlicy w Szkole Podstawowej Nr 1 w Przeworsku.


Uczestnicy spotkań poznali historię chłopca, który pewnego dnia wybrał się do lasu. Niestety tak bardzo był znudzony, że tylko hałasował i niszczył wszystko co znajdowało się na jego drodze. Wtedy spotkał misia, który oburzony takim zachowaniem zaczął uczyć chłopca, jak należy zachowywać się w lesie, kogo może spotkać kiedy będzie się cicho i jak dobrze jest oddychać świeżym powietrzem. W zamian chłopiec pokazał misiowi swój telefon, na którym często gra – niestety „sam ze sobą” – i tylko to go interesuje. Miś uświadomił chłopcu, że komputer to nic dobrego. Wyśmiał go, że nawet nie ma z kim grać, a w lesie zwierzęta potrafią sobie same zorganizować różne konkursy i zabawy.


Przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie uczestników i było dla nich wielkim przeżyciem. Zostało nagrodzone dużymi brawami. Poprowadzony przez aktorów „Teatru u Julka” quiz, nagradzany upominkami, cieszył się sporą aktywnością zebranych. Na koniec wszyscy chętnie przytulali się do misia przybijając mu przysłowiową „piątkę”.


Katarzyna Buczek
Fot. Renata Curzytek