Szkoły w Przeworsku są puste 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Szkoły w Przeworsku są puste 

W związku ze strajkiem nauczycieli większość szkół w Przeworsku świeci pustkami. Z naszych informacji wynika, że do strajku nie przyłączyło się przedszkole miejskie nr 2, oraz Gimnazjum. W Liceum Ogólnokształcącym do strajku nie przystąpiło kilku pedagogów, ale nawet gdyby chcieli uczyć, to jest to niemożliwe, bo nie ma uczniów. 


– Nasza szkoła jest w takiej szczęśliwej sytuacji, że my od dzisiaj przez trzy dni mamy rekolekcje, więc zajęć i tak by nie było. Ja nie mogę strajkować, ale całym sercem jestem z nauczycielami. Jeżeli rząd do czwartku nie dogada się ze związkami zawodowymi, to w naszej szkole ja mogę przyjąć pod opiekę 25 uczniów i jeśli będzie trzeba tyloma się zajmę. Jeśli przyjdzie więcej, to nie mamy kadry, aby zapewnić im opiekę – powiedział dyrektor SP2 W Przeworsku Bogdan Sebzda.


Strajkujące szkoły świecą pustkami. W szkołach średnich nie ma uczniów. Rodzice relacjonują, że gimnazjum pracuje normalnie, obie Szkoły Podstawowe w Przeworsku przystąpiły do strajku i ciężko spotkać tam dzieci. Z przedszkoli miejskich nie strajkuje tylko Przedszkole nr 2.


Rząd nie doszedł do porozumienia ze związkami zawodowymi i strajk będzie trwał do odwołania. 
Do tematu wrócimy.


BO

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow