Święty Antoni patronem Przeworska

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Święty Antoni patronem Przeworska

Przeworsk. Miasto ma swojego świętego patrona.


Od 13 czerwca br. Przeworsk oficjalnie jest miastem, któremu patronuje św. Antoni z Padwy. Oprócz uroczystości kościelnych, które zgromadziły kilkudziesięciu przedstawicieli kościoła, w mieście odbył się festyn św. Antoniego, którego gwiazdą była Eleni.

1
Święty Antoni Padewski – patron od cennej zguby, patron dzieci, a od 13 czerwca 2017 oficjalny patron miasta Przeworska. „Patron sierot, więźniów, rozbitków, bezpłodnych kobiet, posłańców, poborowych, ponieważ prosiło się go o szczęśliwy traf; ceramików i garncarzy, a nawet handlarzy truskawek, ponieważ truskawki schowane są pod liśćmi, tak jak on ukryty był wśród liści orzecha pod koniec swego życia. Lizbona i Padwa rywalizują o jego imię i jest patronem obu tych miast.”

 

2
Uroczystości w związku z nadaniem miastu patrona rozpoczęły się w niedzielę, 28 maja, i trwały niemalże do połowy czerwca. Główna uroczystość ogłoszenia św. Antoniego Patronem Miasta Przeworska odbyła się w kościele pw. św. Barbary OO. Bernardynów.

3
Finał uroczystości odbył się w zajedzie Pastewnik. To pierwsza impreza w skansenie, którą organizował nowy najemca obiektu. Od południa najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych, którzy korzystali z uroku „dmuchanego placu zabaw”. Festyn świętego Antoniego, który ma stać się w Przeworsku tradycją, zakończył występ Eleni.

4 6 5

Galeria zdjęć na Fanpage Twoje miasto Przeworsk

Artykuł ukazał się w Super Nowościach

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow