Stypendyści sportowi u burmistrza miasta Przeworska

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Stypendyści sportowi u burmistrza miasta Przeworska

W piątek 8 marca 2019 r. w Urzędzie Miasta Przeworska poczuć można było sportowego ducha. Zawodnicy osiągający wysokie wyniki w swoich dyscyplinach odebrali z rąk burmistrza Leszka Kisiela przyznane stypendia sportowe. W tym roku burmistrz wyróżnił 5 osób.

Tak jak wcześniej informowaliśmy, stypendystą po raz kolejny został Maciej Hołub, student Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Wychowanek UKS „Orlik” Przeworsk. Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców w Łodzi w pływaniu (50 m stylem klasycznym) oraz Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów w pływaniu w Lublinie.

Wśród wyróżnionych jest Marek Zardzewiały reprezentujący mieszane sztuki walki MMA oraz kickboxing. Marek w 2018 roku zajął II miejsce w Amatorskich Mistrzostwach Polski MMA w Krakowie, II miejsce w Pucharze Polski w Sochaczewie, I miejsce w VIII Ogólnopolskim Turnieju w K1 w Dębicy, II miejsce w Amatorskiej Lidze MMA 152 w Jurkowie.

Stypendystkami zostały także zawodniczki Przeworskiego Klubu Karate Kyokushin – Karolina Barylak, uczennica Zespołu Szkól Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu, która uczestniczyła w Mistrzostwach Świata odbywających się w Japonii, w 2018 została Wicemistrzynią Europy w Varnie, zdobyła I miejsce w Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Ełku oraz I miejsce w XV Pucharze Polski w Szczecinku. Natomiast studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego Paulina Pawlak w roku 2018 zdobyła I miejsca na Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin Młodzieżowców w Ełku w konkurencji kumite kobiet młodzieżowców kat. – 55 kg.

Burmistrz Miasta Przeworska przyznał również stypendium Agnieszce Leśnickiej, uczennicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Przeworsku. Agnieszka zajęła II miejsce w Mistrzostwach Polski w Narciarskim Biegu na Orientację w czeskich Roudnicach, III miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafetowym biegu na orientację – bieg sztafetowy w Świdnicy. Reprezentowała również Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w Bułgarii.

Kolejna edycja stypendiów sportowych dowodzi, że warto inwestować w młodych sportowców, którzy między innymi dzięki otrzymanemu wsparciu i motywacji uzyskują coraz lepsze wyniki. Środki przekazane sportowcom, pozwalają im doskonalić ich umiejętności i tym samym stawiać jeszcze wyższe cele. Burmistrz życzył stypendystom wytrwałości potrzebnej w codziennych treningach, dużo zdrowia, które w sporcie jest niezbędne, a także kolejnych spektakularnych sukcesów, ku uciesze mieszkańców Przeworska.

Stypendia sportowe, na mocy ustawy o sporcie, przyznawane są zawodnikom osiągającym wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.

UM Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow