Do Sądu Rejonowego w Przeworsku trafił akt oskarżenia przeciwko gwałcicielowi 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Do Sądu Rejonowego w Przeworsku trafił akt oskarżenia przeciwko gwałcicielowi 

10 listopada 2017 roku  do Sądu Rejonowego w Przeworsku trafił akt oskarżenia przeciwko czterdziestoczteroletniemu mieszkańcowi powiatu przeworskiego, który miał dopuścić się gwałtu na swojej teściowej.


Prokuratura Rejonowa w Przeworsku postawiła dwa zarzuty  mężczyźnie z powiatu przeworskiego, który miał znęcać się nad swoją teściową psychicznie i fizycznie, oraz doprowadzić do innej czynności seksualnej. Mężczyzna od lipca przebywa w areszcie. Prokuratura od początku sprawy nie chciała informować o wieku osoby poszkodowanej, ani o  innych okolicznościach, ze względu na dobro ofiary i najbliższej rodziny. 


Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty z artykułu 197 KK (Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12) i 207 KK (Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5). O sprawie informowaliśmy już w lipcu tego roku na łamach portalu Twoje miasto Przeworsk: http://mojprzeworsk.pl/2017/07/obcowanie-plciowe-tesciowa/.

sledczy24Fot. http://sledczy24.pl


Jak podawał portal informacyjno- kryminalny Śledczy24: mężczyzna przez cały okres trwania aresztu składał zażalenia na ten środek ograniczenia wolności i chciał wrócić do rodziny. –(…) 44-latek spod Przeworska na Podkarpaciu przez lata znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i kilkuletnim synkiem. Rodzina w strachu nie zgłaszała sprawy na policję, do czerwca bieżącego roku, kiedy to mężczyzna zgwałcił swoją 76-letnią (!) teściową. Po interwencji funkcjonariuszy został aresztowany.  Po 5 miesiącach aresztu ubiega się o wyjście i powrót do „bliskich”. 44-latek przebywa już w areszcie ponad 5 miesięcy, ale ciągle składa zażalenia na jego, jak sam twierdzi — bezpodstawne zatrzymanie. Mężczyzna chce wyjść na wolność i wrócić do swoich „bliskich”. Sąd konsekwentnie odrzuca zażalenia i podtrzymuje swoją decyzję o areszcie.


Śledztwo w sprawie domowego tyrana dobiega ku końcowi i jeszcze w Listopadzie prokuratura ma sporządzić akt oskarżenia przeciw mężczyźnie, który za popełnione czyny zgodnie z kodeksem karnym może spędzić za kratkami do 12 lat.*-czytamy na portalu. 


BO

* Tomasz Wysomierski / ŚLEDCZY24.pl (http://sledczy24.pl/podkarpacie-zgwalcil-76-letnia-tesciowa-znecal-sie-fizycznie-psychicznie-nad-zona-kilkuletnim-synkiem-chce-wyjsc-aresztu-wrocic-bliskich/).

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow