Przed Sądem Okręgowym rozpoczął się proces odwoławczy ws. śmiertelnego wypadku w Gniewycznie 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Przed Sądem Okręgowym rozpoczął się proces odwoławczy ws. śmiertelnego wypadku w Gniewycznie 

Do tragicznego zdarzenia doszło 14 czerwca 2017 roku przed godz. 13 na drodze wojewódzkiej nr 835 w Gniewczynie Łańcuckiej. Jak wstępnie ustalono, kierujący daewoo tico 22-letni Dawid K. potrącił 9-letniego chłopca. 9-latka nie udało się uratować. W wyniku doznanych obrażeń chłopiec zmarł. 27 września 2018 roku w Sądzie Rejonowym w Przeworsku zapadł wyrok w tej sprawie, od którego odwołały się obie strony.


Sąd Rejonowy w Przeworsku  wymierzył kierowcy karę trzech lat bezwzględnego więzienia. Dawid K. miał też zapłacić po 30 tys. obojgu rodzicom, oraz ponieść koszty sądowe. Ponadto miał strać prawo jazdy na okres 8 lat.


Obrońca Dawida K. wniósł apelację od tego wyroku do Sądu Okręgowego w Przemyślu i wnioskuje o karę z warunkowym zawieszeniem jej wykonania, adwokat  chce, aby Dawid K. zapłacił rodzicom Sebastiana po 9 tys. zł, oraz aby stracił prawo jazdy na okres 3 lat. 


Od wyroku odwołali się też rodzice Sebastiana. Ich pełnomocnik chce aby, dzisiaj dwudziestoczterolatek trafił do więzienia na cztery lata, oraz aby stracił prawo jazdy na okres lat 10.


– 24 stycznia 2019 roku przed Sądem Okręgowym w Przemyślu rozpoczął się proces odwoławczy. Strona zawnioskowała o nowe opinie biegłych do czego Sąd się przychylił. Kolejne rozprawy zostaną wyznaczone po tym jak biegli dostarczą opinie w tej sprawie- poinformowała Małgorzata Reizer, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu. 


BO
 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow