W przeworskim szpitalu strajkuje personel sprzątający

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

W przeworskim szpitalu strajkuje personel sprzątający

Personel sprzątający z przeworskiego szpitala zgłosił się do nas, aby poinformować o tym, że Panie zaczęły strajkować na wzór protestu Policjantów. Personel domagając się uznania swoich postulatów w większości poszedł na zwolnienia chorobowe. Dyrekcja SP ZOZ milczy w tej sprawie.


Panie sprzątające napsały do nas – My sprzątające z SPZOZ Przeworsk w większości (25 osób) jesteśmy na zwolnieniu lekarskim L-4, ponieważ jesteśmy pomijane w aspekcie finansowym. Według umowy o pracę mamy 1844 PLN plus wysługa lat tak, aby wyszła  najniższa krajowa (2100 PLN).  Chciałybyśmy aby wysługa nie była wliczona w najniższą krajową a wypłacana dodatkowo, co nam Pan Dyrektor obiecał w lipcu 2018. Za niedziele i święta my jako personel sprzątający mamy dzień do odebrania, natomiast pozostały personel ma normalnie płacone. W ubiegłych miesiącach personel medyczny dostał podwyżki a nas jako personel sprzątający pominięto i do tego zwiększono nam obowiązki i zwiększa się metraż. Pisałyśmy pismo do Dyrekcji w  w/w sprawie i do dnia dzisiejszego nie dostaliśmy odpowiedzi. Szpital na koniec roku dostaje duże pieniądze za nad realizację a nam jako personelu sprzątającemu się nie należy, ponieważ nie jesteśmy personelem medycznym i nie mamy styczności z pacjentami – czytamy w liście.


Kobiety zapowiadają, że nie wrócą ze zwolnień chorobowych jeśli ich roszczenia nie zostaną uwzględnione. Zwróciliśmy się do Dyrekcji SP ZOZ w Przeworsku z pytaniem o sytuację, o której piszą Panie Sprzątające jednak nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi. 


O tym, że sytuacja jest bardzo zła mówią pielęgniarki, na które spadło część zajęć Personelu Sprzątającego.  Nie wiadomo co dalej ze szpitalem w Przeworsku. Na dłuższą metę taka placówka nie może funkcjonować bez profesjonalnego zespołu sprzątającego. Kobiety, które zajmują się utrzymaniem czystości są niezbędne nie tylko na oddziałach, ale przede wszystkim  na salach operacyjnych i w blokach specjalistycznych.


Sprawę będziemy monitorować.


BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow