Przeworski Strażak wyróżniony po raz kolejny

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Przeworski Strażak wyróżniony po raz kolejny

Tomasz Jurkiewicz, który pracuje w przeworskiej jednostce Państwowej Straży Pożarnej, dał się nam poznać jako fantastyczny człowiek, który zawsze śpieszy z pomocą potrzebującym, oraz jako  wyśmienity sportowiec, pasjonat tenisa stołowego. Pasję Strażaka, którą wieńczy medalami docenili włodarze województwa podkarpackiego.


We wtorek, 22 stycznia 2019  w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie odbyło się uroczyste spotkanie z medalistami XIII Mistrzostw Świata Strażaków „CHUNGJU 2018” Korea Południowa, VII Mistrzostw Europy Policjantów i Strażaków „GIBRALTAR 2018”, zawodów międzynarodowych i Mistrzostw Polski PSP w 2018 roku.


Podkarpaccy strażacy wielokrotnie stawali na medalowym podium w biegach, tenisie stołowym, pływaniu, kolarstwie i sportach walki.


Zawodnicy wyróżnieni zostali przez podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP oraz zarząd Strażackiego Klubu Sportowego „Strażak”.


– Osiągnięte przez was rezultaty sportowe świadczą o wysokim poziomie waszego wyszkolenia i odpowiednich predyspozycjach. Zainteresowania wykraczające poza działalność zawodową oraz zaangażowanie w treningi i podnoszenie swojej sprawności fizycznej pozwoliły uzyskać wyniki, świadczące o wysokiej pozycji podkarpackich strażaków w pożarniczym świecie sportowym. – gratulował strażakom podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec.


Strażacy odebrali także gratulacje oraz podziękowania za godne reprezentowanie województwa podkarpackiego w kraju i za granicą od zaproszonych gości.


W uroczystości udział wzięli: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś, Waldemar Szumny z Kancelarii Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Tadeusz Szylar reprezentujący prezydenta miasta Rzeszowa. 


W spotkaniu uczestniczyli także zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Daniel Dryniak i mł. bryg. Andrzej Marczenia, komendanci miejscy i powiatowi PSP oraz zarząd Sportowego Klubu Pożarniczego „Strażak” w Rzeszowie.


Tenis stołowy
Reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej z Podkarpacia okazała się po raz kolejny najlepsza w Polsce w dyscyplinie tenisa stołowego, zdobywając jedenasty raz w historii, a dziewiąty z rzędu drużynowe Mistrzostwo Polski wśród strażaków PSP. Podczas XXXV Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym rozegranych w dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie pokonała kolejno reprezentacje województw śląskiego i opolskiego. 


Sebastian Lubaś – KM PSP Rzeszów – dodatkowo IV miejsce indywidualnie.
Tomasz Jurkiewicz – KP PSP Przeworsk – dodatkowo IX miejsce indywidualnie.
Tomasz Korniewicz – KM PSP Rzeszów – Trener,Krzysztof Marcinowski – KM PSP Rzeszów – dodatkowo V miejsce indywidualnie.
Michał Lech – KW PSP Rzeszów – Kierownik.
Tomaszowi Jurkiewiczowi serdecznie gratulujemy i życzymy tyle samo wyjazdów co powrotów, oraz kolejnych medali i wyróżnień! 


PSP Rzeszów/BO

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow