Przeworscy kryminalni najlepsi w województwie 

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Przeworscy kryminalni najlepsi w województwie 

Pion policjantów z wydziału kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policji w Przeworsku może pochwalić się najlepszymi wynikami w województwie podkarpackim. Wykrywalność przestępstw kryminalnych na terenie powiatu to prawie 95%.


Analiza stanu bezpieczeństwa ostatnich lat wskazuje, że powiat przeworski należy do jednego z bezpieczniejszych na terenie województwa podkarpackiego. Na  taką sytuację wpływ ma wiele czynników. Jednym z nich jest praca policjantów. Istotne jest tu zaangażowanie policjantów prewencji, ale także służb kryminalnych. 


– Jednym z mierników aktywności i skuteczności działania służb kryminalnych jest statystyka ilości, rodzaju oraz efektywności w wykrywaniu sprawców przestępstw. Analizując dane zawarte w tejże statystyce można stwierdzić, że skuteczność w wykrywaniu przestępstw na terenie powiatu przeworskiego należy do jednej z najwyższych na tle województwa podkarpackiego (21 powiatów).  Dla zapewnienia właściwego stanu bezpieczeństwa i porządku ważna jest skuteczność w wykrywaniu przestępstw pospolitych, jak też tych o większym ciężarze gatunkowym (o większej randze).

Dla przykładu:
– przestępstwa kryminalne (ogółem) – 1 miejsce w województwie w wykrywalności, tj. 94,4%
– kradzież cudzej rzeczy – 2 miejsce w województwie, wykrywalność 80,0%
– kradzież z włamaniem – 7 miejsce, wykrywalność 60 %
– przestępstwa gospodarcze – 2 miejsce w województwie, wykrywalność 97%


Powyższe dane statystyczne nie są oczywiście celem pracy, ale w znacznym stopniu obrazują zaangażowanie i skuteczność w ściganiu sprawców przestępstw -relacjonowała Renata Jaremko, Rzecznik Prasowy KPP w Przeworsku . 


BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow