Przedwyborcza walka zaczyna się od wojny o krzyże?

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Przedwyborcza walka zaczyna się od wojny o krzyże?

Urszula Krupa z Przewoska chce kandydować na radną powiatu jako członek zjednoczonej prawicy utożsamiając się z partią Prawo i Sprawiedliwość. Według niej to było punktem zapalnym, w którego konsekwencji kobiecie ukradziono sprzed domu drewniany krzyż.


Pani Urszula domyśla się, kto jest sprawcą kradzieży i profanacji krzyża. Kobieta swoich wrogów doszukuje się w najbliższym politycznym otoczeniu, jednak jak sama podkreśla dowodów nie ma i nikogo za rękę nie złapała i zostaje z przypuszczeniami – Kilka lat temu miałam poważny wypadek. Przewróciłam się mocno ucierpiałam. Po tym zdarzeniu chodzę ze stabilizatorem i o kulach. Cieszę się, że mogę się sama poruszać, bo przez  pięć miesięcy po wypadku tylko leżałam.  To, że wróciłam do sprawności i przeżyłam zawdzięczam tylko modlitwie. Ochronił mnie Św. Ojciec Pio i Ojciec Witko, do których się modliłam – podsumowuje Urszula Krupa. Kobieta  postanowiła podziękować swoim wybawcom za ocalenie życia i na brzozie przez swoim domem przybiła dla nich drewniany krzyż. Pierwszy krzyż wisiał 4 tygodnie i został skradziony. Kobieta powiesiła kolejny, ten przetrwał 14 miesięcy i również został skradziony i sprofanowany.

 

Fot. Urszula Krupa pokazuje miejsce gdzie wisiał skradziony krzyż 


– W niedzielę zaczęłam zbierać podpisy, a w poniedziałek już nie było krzyża! To straszne – płacze kobieta. Popołudniu we wtorek ktoś z fałszywego konta na portalu społecznościowym zamieścił w Internecie zdjęcie sprofanowanego krzyża i informacje, że został on użyty do obrządku satanistycznego, co kobietę przybiło do tego stopnia, że wpadła w panikę. O kradzieży poinformowała proboszcza i policję. Przeworszczanka zapowiada, że zawdzięcza życie Ojcu Pio i Ojcu Witko, do których się modliła i przybije kolejny krzyż w podzięce i nadal będzie działać dla lokalnej społeczności, jak dotychczas. 


Sprawą kradzieży Krzyża zajmuje się Policja w Przeworsku – 03.09.2018 zostało przyjęte zawiadomienie o wykroczeniu z art. 119 kw dotyczące kradzieży drewnianego krzyża z metalowym wizerunkiem Jezusa. Kradzież ta miała miejsce na ul. Żytniej w Przeworsku. W chwili obecnej prowadzone są czynności wyjaśniające w celu ustalenia sprawcy kradzieży- mówiła Justyna Urban z KPP Przeworsk.


BO

 


Fot. Justyna Urban Z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow