Przedszkole Miejskie Nr 3 Świętuje 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Przedszkole Miejskie Nr 3 Świętuje 100-lecie Odzyskania Niepodległości

W Przedszkolu Miejskim Nr 3 w Przeworsku przygotowania do uroczystej rocznicy odzyskania Niepodległości trwają już od września. Placówka przystąpiła do ogólnopolskiego Projektu Piękna Nasza Polska Cała, dzięki któremu propagowane są wartości patriotyczne i podtrzymywana jest regionalna tradycja. Poprzez realizację kolejnych zadań dzieci zaznajamiają się ze strojami, tańcami, a nawet kuchnią  regionalną. Poznają i promują nasze miasto uczestnicząc w wycieczkach, konkursach recytatorskich, plastycznych i fotograficznych. 


Przedszkolaki zaangażowały się również w akcję BohaterOn, która polega na wysyłaniu kartek do bohaterów Powstania Warszawskiego. Dla dzieci kontakt z żołnierzami walczącymi o wolność Ojczyzny to niezapomniana lekcja historii. 


Punktem kulminacyjnym obchodów Święta Niepodległości była uroczysta akademia przygotowana przez grupę Zajączki, podczas której przedszkolaki zaprezentowały przegląd piosenek i tańców o charakterze patriotycznym. Mali artyści odegrali symboliczną grabież zaborców- wyjaśniając młodszym kolegom, jak ważną wartością jest Ojczyzna, i co oznacza Niepodległość.


O godzinie 11:11 cała społeczność przedszkolna biła „Rekord dla Niepodległej” śpiewając cztery zwrotki hymnu narodowego.


Pani Dyrektor zadbała, by 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości rodzice i dzieci zapamiętały na długo- dlatego w tym dniu każdy przedszkolak wrócił do domu z flagą i pamiątkowym kotylionem.


Zwieńczeniem obchodów będzie rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu fotograficznego, a także występy dzieci w Pokazie Mody Patriotycznej. 
    
Dorota Mróz, Ewelina Romankiewicz, Anna Płoskoń

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow