Prezes Sądu w Przeworsku Mariusz Fołta awansował

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Prezes Sądu w Przeworsku Mariusz Fołta awansował

Mariusz Fołta funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Przeworsku pełnił od 30 września 2017 roku. Wcześniej też piastował to stanowisko. Od 1 kwietnia 2019 zostanie prezesem Sądu Okręgowego w Przemyślu.

O początku prezesury Sędziego Marusza Fołty pisaliśmy w 2017 roku (http://mojprzeworsk.pl

Prezes Sądu Rejonowego w Przeworsku Krzysztof Gaca został odwołany przed końcem kadencji. Zdecydował o tym Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Możliwość odwołania prezesów i wiceprezesów sądów bez podawania przyczyn, dała Ministrowi Sprawiedliwości ostatnia nowelizacja ustawy o ustroju sądów powszechnych. 


Dotychczasowego prezesa Sądu Rejonowego w Przeworsku Krzysztofa Gacę, którego kadencja miała upłynąć w styczniu 2019 roku, zastąpił sędzia Mariusz Fołta, który już wcześniej pracował w przeworskim sądzie. Decyzja z resortu wpłynęła 30 września i tego dnia zaczęła obowiązywać. W decyzji wydanej przez ministra Zbigniewa Ziobrę nie było żadnego uzasadnienia.


Mariusz Fołta pełni najwyższą funkcję w przeworskim Sądzie Rejonowym do 31 marca – Decyzją ministerialną Prezes Sądu Rejonowego Mariusz Fołta  od 1 kwietnia 2019 został powołany na prezesa Sądu Okręgowego w Przemyślu. Dotychczasowy prezes Sądu Okręgowego został prezesem Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Nie ma jeszcze wyznaczonej osoby na prezesa Sądu Rejonowego w Przeworsku – poinformowała Rzecznik Prasowy SO w Przemyślu Małgorzata Reizer. 


BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow