Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, wspólnie z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przeworsku, Urzędu Miasta Przeworsk oraz ratownictwa medycznego SP ZOZ w Przeworsku, przeprowadzili Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gniewczynie Łańcuckiej, zajmując I miejsce w turnieju.


Wczoraj w  Hali Sportowej im. Tadeusza Ruta w Przeworsku odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Celem turnieju jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy eliminacji musieli rozwiązać test, zmierzyć się z zadaniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz pokonać rowerem tor przeszkód. Turniej przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Ogólnopolski Turniej w Ruchu Drogowym od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Najlepsi mogą być nie tylko dumni ze swoich umiejętności, lecz również oczekiwać na atrakcyjne nagrody przygotowane przez organizatorów imprezy. W tym roku, do konkursu zgłosiło się siedem drużyn ze szkół podstawowych i sześć ze szkoł gimnazjalnych. W turnieju powiatowym udział wzięło łącznie 46 uczniów, którzy wykazali się najlepszymi osiągnięciami podczas eliminacji na poziomie gminnym.

W kategorii szkół podstawowych drużyny zajęły:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej
II miejsce Szkoła Podstawowa w Dębowie
III miejsce Szkoła Podstawowa w Grzęsce

W kategorii szkół gimnazjalnych drużyny zajęły :

I miejsce   Gimnazjum w Gniewczynie Łańcuckiej
II miejsce Gimnazjum w Gaci
III miejsce Gimnazjum  w Grzęsce

Komisja konkursowa wyłoniła również uczniów, którzy okazali się najlepsi w poszczególnych kategoriach.

Tor przeszkód bezbłędnie przejechał:

Łukasz Chłopiński – Szkoła Podstawowa w Dobrej

W konkurencji – jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego w sposób szczególny wyróżnili się :

Magdalena Lis – Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej

Michał Korzystka – Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej

Michał Czyrny – Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej

Test wiedzy z przepisów ruchu drogowego najlepiej i bezbłędnie zdał:

Michał Czyrny – Szkola Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej

 
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, z rąk Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Marka Zygmunta, Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego-asp. szt. Mariana Polaka, wicestarosty przeworskiego Janusza Owsiaka, Wójta Gminy Przeworsk Daniela Krawca, Dyrektora Centrum Usług Wspólnych Gminy Tryńcza Przemysława Górskiego, przedstawiciela WORD Rzeszów-Sylwii Zegar, prezesa Stowarzyszenia Przeworsk-Powiat Bezpieczny Zbigniewa Mierzwy, Komendanta Straży Miejskiej Roberta Dybasia, prezesa IPA region przeworski Andrzeja Oleszka 
 
Fundatorami nagród dla zwycięzców byli: Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Burmistrz Miasta Przeworska, Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga, Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa, Wójt Gminy Gać, Stowarzyszenie Przeworsk-Powiat Bezpieczny, Wójt Gminy Przeworsk, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie oraz IPA region przeworski, Wójt Gminy Tryńcza, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przeworsku. Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku składa serdeczne podziękowania sponsorom za podniesienie rangi konkursu ufundowanymi nagrodami.

Wszystkim uczestnikom Turnieju i reprezentantom naszego powiatu, gratulujemy oraz życzymy powodzenia i zwycięstwa w kolejnych etapach konkursu.

 

rj

KPP Przeworsk

 

Fotogaleria tutaj

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow