Poszukiwany w kilkudziesięciu krajach świata obywatel Chorwacji zatrzymany w Przeworsku

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Poszukiwany w kilkudziesięciu krajach świata obywatel Chorwacji zatrzymany w Przeworsku

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Chorwacji który przedstawił do kontroli fałszywe rumuńskie dokumenty. Wkrótce okazało się, że jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu za milionowe wyłudzenia finansowe w swoim kraju.


Fot. Chorwat poszukiwany przez Interpol I ENA 

23 maja funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Rzeszowie – Jasionce prowadzili kontrolę pojazdów poruszających się szlakami komunikacyjnymi w rejonie miejscowości Przeworsk w kierunku autostrady A4.

Wytypowali do kontroli skodę na słowackich numerach rejestracyjnych.

Kierowca okazał funkcjonariuszom rumuńskie prawo jazdy oraz dowód osobisty. Oba dokumenty wzbudziły wątpliwości co do swojej autentyczności.

W wyniku dalej prowadzonych szczegółowych sprawdzeń, ale też  dzięki ustaleniom rumuńskiego funkcjonariusza, który aktualnie przebywa w ramach misji Frontex w Bieszczadzkim Oddziale SG, ustalono, że oba dokumenty są fałszywe, a rumuński dowód osobisty jest wydany na inną osobę.

Wkrótce ujawniono prawdziwe dane mężczyzny. Okazał się nim być 47-letni obywatel Chorwacji poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu.

Czerwona nota Interpolu (kategoria oznaczająca poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji) została wydana przez władze Chorwacji w związku wyłudzeniami dokonanymi na przestrzeni kilku ostatnich lat przez poszukiwanego, na kwotę blisko 2 mln euro.

Obecnie, obywatel Chorwacji pozostaje w dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Od początku 2018 roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już ponad 150 osób zastrzeżonych w krajowych i międzynarodowych bazach policyjnych. Zatrzymali również dziewięć fałszywych dowodów osobistych, w tym 6 wydanych rzekomo przez władze Rumunii oraz 90 fałszywych praw jazdy.

 

http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow