Pomarańczowy Przeworsk

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Pomarańczowy Przeworsk

Po raz pierwszy w Przeworsku zorganizowano marsz przeciwko przemocy wobec najmłodszych. W manifeście, który jest częścią ogólnopolskiej akcji wzięło udział kilka tys. osób. Zwieńczeniem marszu było wypuszczenie setek pomarańczowych baloników do nieba. 

STOP PRZEMOCY 006
W listopadzie w całej Polsce prowadzone są działania ukierunkowane na walkę z przemocą, te działania aktywizują dwie Fundacje ; – Fundacja po Drugie prowadzi Kampanię 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, termin kampanii od 1- 19 listopada. Głównym celem kampanii jest budowanie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży. Świata lepszego, bezpiecznego, gwarantującego wszystkim odpowiednie warunki dorastania i rozwoju, symbolem akcji jest pomarańczowa wstążka oraz – Fundacja Autonomia prowadzi Kampanię 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć, termin kampanii od 25.11 do 10.12.2017 roku.

 

STOP PRZEMOCY 503

16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć to międzynarodowa kampania, organizowana przez Women’s Global Leadership Institute i poświęcona wspieraniu i koordynacji pracy mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym. Symbolem akcji jest biała wstążka.

STOP PRZEMOCY 524

Służby działające w ramach prac Zespołu Interdyscyplinarnego w Przeworsku (Policja, Szkoły, Przedszkola, Zespół Kuratorów, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Straż Miejska i inne – tworzą szereg wspólnych inicjatyw w ramach listopadowych kampanii, jedną z nich jest przemarsz ulicami miasta pod hasłem ” NIE dla przemocy wobec dzieci i młodzieży”, który odbył się w dniu 6.11.2017 roku.

STOP PRZEMOCY 331
Przemarsz rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeworsku ulicami miasta kierowali się  w stronę Ratusza, a po drodze przyłączyli się przedstawiciele kolejnych instytucji z Policji, PCPR, ZKSS, SP NR 2, Gimnazjum, SP NR 3.

STOP PRZEMOCY 556
Po krótkich przemówieniach dyrektora SP nr 2 Bogdana Sebzdy i zastępcy burmistrza Wojciecha Supersona dzieci wypuściły w niebo setki pomarańczowych baloników. 


BO

 

Obszerna Fotorelacja na Fanpage Twoje miasto Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow