Policyjny pies w przeworskiej komendzie

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Policyjny pies w przeworskiej komendzie

Już niebawem szeregi przeworskiej policji zasili półroczny owczarek niemiecki. Obecnie Łuks wraz ze swoim przewodnikiem służbowym szkoli się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Pies patrolowo – tropiący został zakupiony przez Starostwo Powiatowe w Przeworsku.

 

Łuks wraz ze swoim opiekunem post. Sławomirem Łatką od października szkolą się w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach, aby po powrocie pełnić służbę patrolowo – interwencyjną w naszej jednostce. Dzięki środkom finansowym Starostwa Powiatowego w Przeworsku półroczny owczarek zakupiony został dla przeworskiej policji.

Łuks to pies policyjny, który jest szkolony do działań służbowych bez kagańca. Będzie pomocny również w zabezpieczaniu imprez sportowych i masowych. Pod okiem instruktorów szkoli się w pokonywaniu przeszkód, tropieniu śladów, pościgach, a także uczy się obrony swojego przewodnika. Półroczny kurs Łuksa oraz jego opiekuna post. Sławomira Łątki ma również na celu zdobycie wzajemnego zaufania. Podczas szkolenia przewodnik i jego czworonogi przyjaciel uczą się współpracy, aby stworzyć zgrany duet. Zdobyte na szkoleniu umiejętności wykorzystane będą podczas służby patrolowej na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

W marcu 2018 roku, Łuksa wspólnie z przewodnikiem będzie można spotkać podczas patrolowania ulic miasta, a także podczas imprez. Po powrocie ze szkolenia będzie on także angażowany do działań związanych ze zdarzeniami kryminalnymi.

303-148309

rj

KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow