Policjantka z Przeworska wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Policjantka z Przeworska wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

22 lipca br, podczas centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk spotkał się z laureatami X edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”. W gronie tegorocznych laureatów znalazła się policjantka z Podkarpacia – mł.asp. Renata Jaremko z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.
Biuro Prewencji KGP od 2008 roku uczestniczy w organizacji konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Istotą tego przedsięwzięcia jest wyróżnienie funkcjonariuszy Policji, którzy angażują się w pomoc osobom dotkniętym przemoca domową. Kandydatów mogą zgłaszać osoby indywidualne, organizacje i instytucje pozapolicyjne.

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 66 policjantów, na których wpłynęło 118 zgłoszeń. Wśród pięciorga laureatów X edycji znalazła się mł. asp. Renata Jaremko, asystent jednoosobowego stanowiska do spraw prasowo-informacyjnych (do 30.09.2016 r. dzielnicowa) z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

Wczoraj, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk spotkał się z laureatami konkursu „Policjant, który mi pomógł” oraz szefami ich jednostek. Ponieważ jest to jubileuszowa, X edycja konkursu, w spotkaniu udział wzięli również laureaci nagrodzeni w ostatnich dziesięciu latach.

– Wszyscy jak tu stoicie macie prawo, żeby z dumą nosić policyjny mundur. Wy jesteście prawdziwą policją, dzięki wam Polacy mówią, że czują się w Polsce bezpieczni i oceniają policję jak profesjonalną instytucję – mówił szef polskiej Policji. – Jesteście wzorem do naśladowania i tak trzymajcie. Chylę przed wami czoła i bardzo serdecznie wam dziękuję.

Tegorocznym laureatom gratulowała też Renata Durda, kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy  w Rodzinie "Niebieska Linia" oraz ks. bp Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego, krajowy duszpasterz Policji.

– Jesteście aniołami dobroci – powiedział ks. Bp Józef Guzdek. – Stanowicie żywy pomnik dobroci, pomnik szlachetnych serc, wrażliwych na potrzebę drugiego człowieka – powiedział ks. Bp Józef Guzdek. – Dziękuję Wam i gratuluję.

Więcej o uroczystości na stronie Komendy Głównej Policji.

 

Młodszy aspirant Renata Jaremko do Policji wstąpiła 9 lat temu. Służbę rozpoczęla w komisariacie, w ogniwie patrolowo – interwencyjnym, potem pracowała w zespole ruchu drogowego. W 2012 roku została dzielnicową w komendzie powiatowej w Przeworsku.

Jak sama mówi: "Bycie dzielnicowym to duże wyzwanie i bardzo trudna praca, szczególnie gdy chce się ją wykonywać dobrze i z zaangażowaniem. Dzięki tej pracy poznałam problemy dzisiejszej rodziny. Co szczególnie zapadło mi w pamięć? Uśmiech dzieci z rodzin, w których była przemoc. Bo gdy na buziach dzieci pojawiał się uśmiech, a znikał strach i przerażenie, widać było efekty naszych działań w ramach procedury Niebieskiej Karty. Kiedy w tych rodzinach zaczynało dziać się lepiej, wtedy wiedziałam, że moja praca nie poszła na marne i było to motywacją do dalszych działań."

303-136779 303-136782 303-136781 303-136873 303-136874 303-136629

KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow