Policja sparaliżowana przez strajk?

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Policja sparaliżowana przez strajk?

Funkcjonariusze masowo przynoszą zwolnienia chorobowe.


Protest policjantów w Polsce trwa od kilku miesięcy, jednak był on ograniczony do formy, która wielu obywatelom bardzo odpowiadała i nikt na to nie zwracał uwagi. Policjanci nie wypisywali mandatów za drobne przewinienia. Teraz w ramach protestu policjanci z m.in.  Przeworska masowo przynoszą zwolnienia chorobowe.

W poniedziałek 5 listopada 2018 roku o godzinie 10.20 do Komendy w Przeworsku przyniosło zwolnienia chorobowe ok. 17% policjantów. Wiadomo, że to tylko funkcjonariusze, którzy przynoszą zwolnienia krótkoterminowe. Są tez pracownicy na L4 którzy, przebywają na zwolnieniach długoterminowych. Jak ustaliliśmy do jutra na zwolnienia ma pójść większość, jeśli nie wszyscy policjanci z Przeworska.  Na komendzie zostają naczelnicy i niewielka ilość personelu kierowniczego. Rzecznik Prasowy Policji z Przeworska Renata Jaremko zapewniała, że dzisiaj na ulice miasta i okolicznych gmin normalnie wyjechały patrole. Nie wiadomo co będzie jutro, czy w nocy.


Protest policjantów podobną formę przybiera również  w okolicznych miastach. Ze zwolnieniami masowo przychodzą policjanci z Jarosławia, Lubaczowa, Przemyśla, czy Rzeszowa. Funkcjonariusze zapewniają, że do protesty włączą się tez inni mundurowi, którzy dziej pracują. 
Będziemy monitorować sytuację.


BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow