Pierwszy plebiscyt sportowy w Przeworsku

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Pierwszy plebiscyt sportowy w Przeworsku

Pierwsza gala sportu w powiece przeworskim miała na celu wyłonienie najlepszego: prezesa, działacza, trenera, sportowca w kategorii młodzieżowiec i senior, oraz w kategorii fair play. Nagrody zostały wręczone w dziewięciu kategoriach: zawodnik roku, grupa seniorska, zawodnik roku grupy młodzieżowej (sporty młodzieżowe), zawodnik roku grupy młodzieżowej (sporty indywidualne), trener roku, grupa seniorska, trener roku grup młodzieżowych (sporty młodzieżowe), trener roku grup młodzieżowych (sporty indywidualne), działacz roku, prezes roku, fair play.

 

5

Laureaci I Przeworskiego Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Powiatu. Organizatorami gali byli: Urszula Krupa, Kamil Płoskoń i Maciej Szewczyk.

 

 

 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali wyłonieni prze kibiców za pomocą głosowania poprzez kupony. Wyniki z poszczególnych płaszczyzn zostały zsumowane dając wynik końcowej klasyfikacji w poszczególnych kategoriach.

 

I tak działaczem roku został Wacław Krzan, którego głosujący podsumowali jako ambitnego, cierpliwego oraz elokwentnego działacza przeworskiej piłki ręcznej.

 

3

 

Prezesem roku został Paweł Pilek, któremu gratulowano skuteczności, skromności i pomysłowości w organizowaniu prac całego zespołu. Uznano, iż to najbardziej temperamentny i zaangażowany w rozwój piłki ręcznej w Przeworsku.

 

Nagrodę w kategorii fair play otrzymał klub LKS ,,Sobol” Niżatyce, który powstał 12 lipca 2007 roku. Od sezonu 2007/2008 drużyna występuje w przeworskiej B klasie. W kategorii Fair Play zostały wzięte pod uwagę żółte oraz czerwone kartki w roku 2016 – runda wiosna jesień. Na jedno spotkanie po przeliczeniu średniej z dwóch rund wskaźnik otrzymanych kartek wyniósł 0,61.

 

Trenerem roku grup młodzieżowych została Małgorzata Badocha – instruktor w przeworskim klubie karate Kyokushinkai. Trenerka posiada stopień mistrzowski 2 dan, jest również sędzia międzynarodowym w karate Kyokushinkai. W 1996 roku w Grudziądzu pani Małgorzata zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. Od 2003 roku pani Małgorzata prowadzi zajęcia w karate grup początkujących dziecięcej i młodzieżowej. Jej podopieczni zdobywają medale na zawodach regionalnych i mistrzostwach Podkarpacia w kategoriach zarówno kata, jak i kumite.

 

Zawodnikiem roku grup młodzieżowych w sportach indywidualnych został Filip Hawro, który od 9 lat ćwiczy karate w przeworskim Klubie Karate Kyokushin. W zeszłym roku zdobył Puchar Europy i Puchar Polski. Filip od 5 lat jest mistrzem Podkarpacia. W 2016 roku zdobył I miejsce w mistrzostwach Podkarpacia, I miejsce w Pucharze Podkarpacia oraz I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

 

1

 

Trenerem roku grup młodzieżowych w sportach drużynowych został Marcin Chyra. Głosujący uznali, ze to najbardziej ambitny oraz pomysłowy młody trener piłki nożnej potrafiący nawiązać dobry kontakt z młodzieżą. Pan Marcin wprowadza w treningi nowoczesne techniki szkoleniowe pozwalające na doskonalenie i zrozumienie gry w piłkę nożną wśród młodzieży.

 

Zawodnikiem roku grup młodzieżowych w sportach drużynowych został Norbert Pacławski – zawodnik szkółki piłkarskiej ,,Orzełek” Przeworsk. Wielokrotnie powoływany na konsultacje kadry Podkarpacia. Powołany do Letniej Akademii Młodych Orłów. Zapraszany na testy do Lecha Poznań, dla którego strzelał bramki w meczach m.in. z Legią Warszawa, Zagłębiem Lublin, Arkonią Szczecin, Pogonią Szczecin. W rezultacie od sezonu 2017/2018 rozpocznie naukę w Akademii Lecha Poznań.

 

Trenerem roku grup seniorskich zostałSołek Karol – wyrozumiały młody trener. Ze swoim doświadczeniem pomyślnie prowadzi drużynę LKS Kresowia Krzeczowice, zaś zawodnikiem roku grup seniorskich zostałSebastian Padiasek, wychowanek klubu Sokół Sieniawa, najbardziej opanowany, pewny siebie obrońca, filar sieniawskiej drużyny, który według głosujących zasługiwał na tytuł zawodnika roku 2016 w pierwszym Przeworskim Plebiscycie na Najlepszego Sportowca.

 

Fotorelacja z Gali na Fanpage Twoje miasto Przeworsk

 

Artykuł ukazał się w Super Nowościach

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow